ErzincanGenelGüncel

Erzincan’dan Yangın Bölgesine Araç Ve Personel Desteği

Muzaffer Koşan

Erzincan’dan, Antalya´nın Manavgat ilçesinde devam eden yangına müdahale etmek ve yangın bölgesine destek olmak amacıyla 13 personel ve 6 araç yola çıktı.

Erzincan’dan, Antalya´nın Manavgat ilçesinde devam eden yangına Erzincan Belediyesi 1 itfaiye aracı ve 1 su tankeri ve 6 personel. Erzincan İl Özel İdaresi 1 tır, 1 Dozer ve 3 personeli. İliç İlçesinden 2 personel ve bir su tankeri. Refahiye Belediyesinden de 1 su tankeri ve 2 personel ile bölgede dağıtılmak üzere 24 bin 24 adet su bölgeye destek için yola çıktı.
Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürü Sami Karakaş: “Ülkemizin muhtelif yerlerinde meydana gelen orman yangınlarını söndürme çalışmalarına katılmak üzere Erzincan Valiliğimiz ve Erzincan Belediye Başkanlığımız koordinesinde Valimiz ve Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda ilimizden de yangın bölgesine belediyemizden 2 araç bir itfaiye aracı bir su tankeri, yine il özel idaresinden 1 tır ve 1 dozer yangın mahalline uğurlayacağız. Temennimiz şudur ki görevli arkadaşlarımız sağ salim yangın yerine ulaşıp görevlerini layıkıyla ve başarı ile yerine getirip ilimize dönmeleri. Cenab’ı Allah’tan ülkemizin bir daha böyle doğal afetlere maruz kalmaması” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu