ErzincanGenelGüncel

Sosyal Medyadan Sosyal Meydana Projesi

Muzaffer Koşan

Türkiye’de 81 ilde uygulanan Sosyal Medyadan Sosyal Meydana projesi kapsamında Erzincan Gençlik Merkezi AVM de çeşitli etkinlik yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 81 ilde hayata geçirilen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” projesi kapsamında Erzincan’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Türkiye’de 81 ilde uygulanan Sosyal Medyadan Sosyal Meydana projesi kapsamında Erzincan Gençlik Merkezi AVM de çeşitli etkinlik yaptı. Oldukça yoğun ilgi gören etkinlikte zeka oyunları, enstrümanlar, tiyatro el sanatları halk oyunları gibi faaliyetler halkın beğenisine sunuldu. Bakanlığın projesini bu yıl farklı bir formatla AVM’lere taşıyan Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, faaliyetlerini halka tanıttı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 81 ilde uygulamaya koyduğu proje kapsamında Sosyal Medya’dan Sosyal Meydana inen gençler Erzincan Park AVM’de halkın huzuruna çıkarak gösteriler yaptı. Öğrencilerin gösterileri alkış aldı.

Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Halil Ertuğrul Köroğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” Projesi’nin 81 ilde uygulanan bir proje haline geldiğini belirterek, Erzincan’da da bu proje kapsamında önemli bir farkındalığa imza attıklarını söyledi. Köroğlu,  Projemizde telefona, televizyona bağımlı olan gençlerimizi sosyal medyadan sosyal meydanda bir araya getirmek istedik. Kurmuş olduğumuz istasyonlarda sosyal etkinliklerle gençlerimizi bir araya getirdik, kaynaştırdık. Amacımız bu tür etkinlikleri artırarak gençlerimizi sosyal medyadan uzaklaştırmak. Yoğun katılım sağlayan gençlerimize teşekkür ederim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu