Genel

“2022 yılı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali”

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde planlanan ve Erzincan Öğretmen Akademisi kapsamında “2022 yılı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” konulu bilgilendirme toplantısı 15.02.2022 Salı günü saat 13.30’da Çevrim içi ortamda gerçekleşti. 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Teknofest Yarışmalar Koordinatörü Gizem Karabacak’ın katılımıyla gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İl MEM Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Erol; ilimizdeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri sınıf ortamında akıllı tahtalardan giriş yaptı.

Bilgilendirme seminerinin daha fazla kişiye ulaşması için il merkezi ve ilçelerde bulunan Müdürlüğümüze bağlı tüm ilkokul, ortaokul ve lise türündeki okul öğrencileri, öğretmenleri ve idareciler; senkronize şekilde ilgili eğitime sınıflarındaki akıllı tahtalar aracılığı ile katılım sağladı. Toplamda 630 sınıfta eğitim-öğretim gören öğrenciler ilgili toplantıya iştirak etmiştir.  Ar-Ge birimi TÜBİTAK İl Programı Koordinatörü Adnan E. Fırat’ın moderatörlüğünü yaptığı bilgilendirme toplantısı yaklaşık 1 ders saati sürmüştür. 30 Ağustos ve 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleşecek olan 2022 yılı TEKNOFEST yarışmasına ilişkin katılım şartları, başvuru yöntemi ve proje yarışma alanları hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

TEKNOFEST Son başvuru tarihi / Türkiye: 28 Şubat 2022

Türkiye TEKNOFESTyarışma tarihi : 30 Ağustos ? 4 Eylül 2022

Azerbaycan TEKNOFESTyarışma tarihi : 26-29 Mayıs 2022

Başvuru Adresi : https://www.teknofest.org/tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu