ErzincanGenelGüncel

24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri Tamamlandı

2022 Yılı TÜBİTAK Yarışmaları Hibe Programlarına “24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri” çalışması başarıyla tamamlandı.

Erzincan Akademi kapsamında, 20-21-22 Aralık 2021 tarihlerinde 3 gün boyunca saat 09.00-16.00 arasında Erzincan MTAL Salonunda planlanan TÜBİTAK projelerine ilişkin atölye eğitimi 22.12.2021 Çarşamba günü itibariyle sona erdi.

Sponsorlar tarafından desteklenen ve Erzincan Öğretmen Akademisi kapsamında Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kültür Salonunda 20-22-21 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen çalışmaya il merkezinden 62, ilçe okullarından ise 50 olmak üzere toplamda 112 öğretmenimiz 6 farklı atölyede toplamda 18 saat eğitime tabi tutuldu.

Eğitimin son gününde ilgili atölyeleri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, TÜBİTAK Hibe Destek Programlarına yönelik gerçekleştirilen eğitim ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Bugün itibariyle TÜBİTAK Süreç İyileştirme Çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. TÜBİTAK 2022 yılındaki hibe destek programlarına yönelik bu yıl da ilimizi en üst sıralarda göreceğimize ben yürekten inanıyorum. Bu eğitimin başta geleceğimizin teminatı öğrencilere, ardından siz kıymetli öğretmenlerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor; Erzincan Akademi kapsamındaki başka eğitim seminerlerinde buluşmak ümidiyle sizleri ilgili eğitimin yaygınlaştırılması için okullarınıza gönderiyoruz. İlgili eğitimin planlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen TÜBİTAK proje ekibine, kıymetli eğitmenlerimize ve siz değerli katılımcı öğretmenlerimize tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

İlgili eğitimin 3. gününe başta İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  İl MEM Şube Müdürü Hüseyin Erol, Erzincan MTAL müdürü Gökmen Güler, Ar-Ge birimi TÜBİTAK İl Koordinatörü Adnan E. Fırat, eğitimden görevli 12 uzman eğitmen ve merkeze bağlı okullarda görev yapan 62 okul TÜBİTAK proje sorumlusu katılım sağladı. İlgili eğitime ilişkin yapılan atölye eğitimlerinin ardından eğitim seminerine katılan 62 öğretmene katılım belgesi verildi.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu