ErzincanGenelGüncel

3 Bin 500 Kişiye Eğitim Verildi

Nüsret Koşan

Erzincan Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Amirliği Tarafından 2019 yılında 38 Resmi ve özel kurumda görevli 3500 Kişiye Yangın Eğitimi verildi.

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü önemli görevlerinden biri olan ‘Halkımızı, kurum ve kuruluşları itfaiye hizmetleri ile yangın önleme ve  yangın güvenliği konularında eğitimler vererek tatbikatlar yapmak’  olduğundan  Eğitim Amirliği tarafından kurumlara   temel yangın güvenliği,yangından korunma, yangın önleme ve söndürme yöntemleri,söndürme maddelerinin kullanımı,acil durumlarda hareket tarzı konularında bilgilendirme yapılmış olup ayrıca tahliye tatbikatları da uygulanmıştır.

Bu bağlamda 2020 yılı ocak ayı itibariyle Erzincan Valiliği ve Ek hizmet binalarında görev yapan yangın söndürme ekiplerine eğitimler verilerek 09.01.2020 tarihinde tüm personelin katılımıyla yangın tahliye tatbikatı yapılmıştır.

Yine bu çerçevede 3. Ordu Komutanlığı bünyesinde görev yapmakta olan askeri itfaiye ekiplerine 10.01.2020 tarihinde de yangın bilgisi ve yangına müdahale konularında teorik ve uygulamalı olarak eğitimler verilmiştir.

Ayrıca 2019 yılında ilimizdeki çeşitli okullardan itfaiyecilik mesleği ve görevleri hakkında bilgi edinmek için  yaklaşık 500 öğrenci Müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir.

Yangın ve afetlerde, Can ve  mal kayıplarının önlenmesi, en aza indirilmesi amacıyla 2020 yılında da İtfaiye Müdürlüğümüz, halkımız ve kurumlarımız için eğitim ve tatbikatlara devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu