ErzincanGenelGüncel

30 Ağustos Zafer Bayramını Gökyüzünde Kutladılar

Muzaffer Koşan

Erzincan’da Çakırman mevkiinde buluşan yamaç paraşütü sporcuları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla Türk Bayrakları ile uçuş gerçekleştirdiler.

Erzincan’da Çakırman mevkiinde buluşan yamaç paraşütü sporcuları, hazırlık yaparak, 1 bin 550 metre yükseklikten uçan paraşütçüler, havada Türk bayraklarını açtılar. Yamaç paraşütü kanatlarını 30 Ağustos Zafer Bayramı için açan sporcular uçarken, açtıkları Türk bayrakları ile şehitleri andı.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Eren Varlı: “Erzincan Havacılık ve Doğa Sporları Derneği olarak bugün Çakırman mevkiindeyiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla şanlı Türk Bayrağımızı gökyüzünde gururla dalgalandırdık. 5 kişilik bir ekibimizle geldik buraya. Erzincan zaten bu alanda ünlü bir şehir. Buradan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkusunu gök yüzünde yaşadık” dedi.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Sedat Cengiz: “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Bizde kendimizce bu güzel Zafer Bayramımızı gök yüzünde kutlayalım dedik. Şanlı Türk Bayrağımızı gök yüzünde açtık. Güzel bir uçuş oldu. Türk halkının milletimizin bayramı kutlu olsun” dedi.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Kübra Cengiz: “30 Ağustos Zafer Bayramımızı 5 arkadaşımızla birlikte gök yüzünde Türk Bayrakları ile yamaç paraşütümüzle. Buradan bütün Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu