EğitimErzincanGenelGüncel

Ağabeylerinden Minik Öğrencilerin Eğitimine Destek

Muzaffer Koşan

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu tarafından Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Bayırbağ köyünde bulunan ana sınıfı tepeden tırnağa yenilenerek yeni eğitim öğretim yılı başlamadan minik öğrenciler için hazırlandı.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin girişimleri ile Erzincan’a gelen Büyüdüm Çocuk oldum Platformu üyeleri Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Bayırbağ Köyünde yeni yapılan ilkokulun anasınıfında ki eksik malzemeleri tamamlayarak minik öğrencilerin hizmetine sundu.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle birlikte Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu üyeleri Bayırbağ köyünde bulunan ana sınıfını baştan aşağı döşeyip yeni eğitim öğretim sezonu öncesinde hazır hale getirdiler.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle birlikte Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu üyeleri, kamyonete yükledikleri malzemeleri anasınıfına monte ederek ana sınıfı öğrencilerine okul öncesinde sürpriz yaptılar.

Gerçekleşen etkinlik hakkında açıklamada bulunan Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kocatürk; “Erzincan’ın üzümlü ilçesi Bayırbağ Köyünde anasınıfının ihtiyaçlarının olduğu bize bildirildi. Daha önceden de birlikte birkaç projeye imza attığımız Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu ile bu konuda iletişime geçerek köyde bulunan ana sınıfı için neler yapabileceğimizi konuştuk. Kendileri de ana sınıfı için ne gerekiyorsa yapacaklarını ilettiler. Bayırbağ köyümüzde bulunan ana sınıfının halısından, sırasına, eğitim setlerinden, oyuncaklarına varana kadar bütün malzemelerini getirdiler. Bizler de  Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kendilerine destek verdik ve köyümüzde bulunan ana sınıfını minik öğrenciler için yeni eğitim öğretim yılı öncesi hazırladık. Minik kardeşlerimizin eğitim ve öğretimlerine bir katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere. Destek veren hayırseverlere teşekkür ederiz. İnşallah pandemi süreci biter ve kardeşlerimiz buradan oyuncaklarıyla oynarlar”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu