ErzincanGenelGüncel

Ateş, Erzincan Bizim Sevdamız Erzincan Bizim Davamız

Muzaffer Koşan

DİVA-SEN Genel Başkan Yardımcısı ve Erzincan Temsilcisi Mehmet Ateş’in İstanbul’a tayin olması nedeniyle görevi Abdullah Karatepe’ye devretti.

Şube Yönetim Kurulu üyeleri üyelerin katıldığı programda bir konuşma yapan Mehmet Ateş, yeni yöneticilere görevlerinin hayırlı olmasını dileyerek, Erzincan’ı seviyoruz Erzincan Bizim Sevdamız Erzincan bizim davamız dedi.

DİVA-SEN Erzincan Temsilciliğinde düzenlenen toplantıda Erzincan’a veda eden DİVA-SEN Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş,  Erzincan müftülüğünde 34 yıldır görev yapıyorum, DİVA SEN Genel Başkan Yardımcılığı görevdeyim,  ama ailevi şartlardan dolayı Erzincan’a veda etmek durumunda kaldık.  Erzincan’ı seviyoruz Erzincan Bizim Sevdamız Erzincan bizim davamız.

Göreve geldiğimiz günden itibaren Erzincan müftülüğü’nde tek düşüncemiz vardı,  Erzincanlı kardeşlerimize hizmet etmek,  Erzincan’da meşrebi ve mezhebi kim olursa olsun insan olan herkese değer vermek ve bu amaçla bu gaye ile hizmete başladık. Maalesef 34 yılı bitirmiş olduk şimdi de özel nedenlerden dolayı buradan ayrılmak zorunda kalıyoruz.  Erzincan da güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum Erzincan’da yeni bir yönetim oluşturduk Erzincan’da kardeşlerimize Diva Sen’i sevdirdik. Erzincan da biz sadece hizmete talip olduk biz hep geldiğinizde dedik ki makam bizi şereflendirir, biz makama değer katacağız insanlarla diye yola çıktık.

Bu davayı getirdiğiniz noktada yeni bir yönetim oluşturduk,  bu yeni yönetimde çok güzel kardeşlerimiz var daha önce bizimle çalışan bizimle bu davaya Gönül veren kardeşlerimiz var tabii hepinizin tanıdığı Terzi Baba Camisi imam hatibi Abdullah Karatepe kardeşimiz bu işin başında olacak. Bizde beraber çalışmalara devam edeceğiz. Bizde Ankara’da maddi ve manevi desteklerimizle arkadaşımıza destek olacağız.

DİVA SEN olacak biz rahmetli Şemsettin Hoca gibi,  burada giden büyüklerimiz Terzi Baba hazretleri gibi bir çizgi oluşturduk, bir düstur oluştur bir doğru çizgimiz var.  O çizgiyi hiç bozmadık,  biz hiç değişmedik,  değişenler oldu maddiyatı,  menfaati bulup bozulanlar oldu ama bizim çizdiğimiz hiç bozulmadı Allah’ın izniyle ve bozulmayacak.

Onun için DİVA SEN’i güzel ellere, emin ellere teslim ettiğim için de mutlu oluyorum.  İnşallah bu kardeşlerimize bizim götürdüğümüz çizgide devam edecekler Ben bizi tanıyan tanımayan izleyen izlemeye her kardeşimime ve Erzincan hakkımı helal ediyorum. Onlarda haklarını helal etsinler  dedi.

DİVA SEN Erzincan Temsilcisi Abdullah Karatepe, ise “Bugün burada Mehmet Ateş,  başkanımın vedası için toplandık.  Bizler yeni yönetim olarak yeni yönetim adına kendisini DİVA SEN ailesi olarak Erzincan’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Mevlam Mehmet Ateş abimizin,  bundan sonraki çalışma hayatında üstün başarılarla muvaffak olmasını niyaz ediyorum İnşallah Allahu Teala, Mehmet kardeşimin yar ve yardımcısı olsun.  İnşallah Mehmet başkanının da bizlere olan desteği ve yardımlarıyla bu bayrağı bu hizmet yarışını en üst noktaya götüreceğimize söz veriyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu