ErzincanGenelGüncelSpor

Bilardo Sporunun Yaşı Yok

Orhan Gezeroğlu

Erzincan’da bilardo branşında elde edilen başarılar sayesinde salonlara 7 den 70 yaşına kadar sporcuların ilgisi arttı.

Bilardo Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Rıdvan Mutlu, Bir zekâ ve hesaplama sporu olan bilardoya, son zamanlarda Erzincan’da bilardo branşında elde edilen başarılar sayesinde salonlara 7 den 70 yaşına kadar sporcuların ilgisinin arttığını belirtti.

İnsanlar bilardoyu eskiden kahvehanelerde eğlence amaçlı, vakit geçirilen bir oyun olarak biliyordu, artık bilardo spor olarak görülüyor diyen Bilardo Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Rıdvan Mutlu, PANDEMİ sürecinde uzun süre kapalı kaldık. Normalleşme ile birlikte bilardo severler salonumuza akın etmeye başladılar inşallah bu PANDEMİ tamamen biter. Salonlarımıza HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümleri alınarak sosyal mesafe hatırlatılarak sporcularımızı salonumuza alıyoruz.

Erzincan’dan bu sporda Türkiye genelinde başarılı sporcular çıktığını da söyleyen Bilardo Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Rıdvan Mutlu, normalleşme süreci ile müşterilerine hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “PANDEMİ süreci, özellikle gençlerin sıkılıp bunaldığı bir dönem oldu. Normalleşme süreci ile gençler bilardo oyununa büyük ilgi gösteriyor. Bunun için biz de gelen müşterilerimizi PANDEMİ kuralları çerçevesinde içeri alıyoruz. Yasak nedeniyle, uzun süre bilardodan ayrı kalan gençlere özlemlerini gideriyorlar” dedi.

Salona bilardo oynamak için babası ile birlikte gelen 13 yaşındaki Muhammed Özcan, pandemiden dolayı uzun süre bilardo oynayamadıklarını söyleyerek, “Normalleşme süreci ile bilardo salonları açıldı. Açıkçası bu sporu çok seviyoruz. İnşallah bir an önce bu beladan kurtuluruz. Babam ile birlikte aralıklı olarak geliyoruz. Bir daha kapanmamak adına mutlaka kurallara uymamız gerekiyor. Bu hastalığın bitmesi için herkesin kurallara uymasını istiyoruz. Bizler bilardo oynarken, maske takarak oynuyoruz. Ben ağırlıklı olarak Amerikan Bilardoyu oynuyorum” diye konuştu.

75 yaşında olduğunu söyleyen Metin Karakaş ise, yaklaşık 50 yıldan fazla süredir bu spor ile ilgilendiğini söyleyerek, “Yaşım dolayısıyla PANDEMİ sürecinde çok uzun bir süre dışarı çıkamadık. Normalleşme ile birlikte buraya salona tekrar gelmeye başladım. Burada bu sporu çok iyi oynayan gençler var. Bende iyi sporcular ile oynayarak kendimi daha da geliştiriyorum. Ben sporun yaşı yok diyorum. Gençleri bu spora davet ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu