ErzincanGenelGüncel

Bir Tas Su Hayat Kurtarır

 

Duygu Yatmış

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlar sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla herkesi kapısının önüne bir tas su koymaya davet etti.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle sokak hayvanları ve kuşlar su bulmakta oldukça zorlanıyor. İnsanların bile bayılacak duruma geldiği sıcak havalarda kapılarımızın önüne ve balkona bir tas su koyarak hayvanlarda susuzluklarını giderebiliriz.

Mevsim normallerinin üzerinde yaşanan bugünlerde, sokak hayvanlarını ve kuşları asla unutmamalıyız. Aşırı sıcaklarda bir damla suya muhtaç olan hayvanları göz önünde bulundurarak, gerek kapımızın önüne, gerekse balkona koyacağımız bir tas su ile hayvanların hayatlarına devam ettirmelerine vesile olabiliriz. Belediyelerin, parklara hayvanların su içmek için yaptıkları sulama alanlarının yanı sıra vatandaşlarda kapı önlerine koyacakları bir tas su ile kedi ve köpeklerin su içmelerini sağlamalılar.

Sıcak havalarda uçmaya bile dermanı kalmayan kuşlar içinde balkonlara sular koyarak biraz olsun serinlemelerini sağlayabiliriz. Özellikle bu davranışları çocuklarımızla birlikte yaparak hayvan sevgisiyle büyüyen güzel nesillerin yetişmesine de katkı sağlamış oluruz.

İnsanlar gibi sokak hayvanlarının da sıcaklarda bunalabileceklerini ifade eden Metin S. Nerede olursa olsun dikkat ediyoruz kedi ve köpekler kendilerine gölgelik alanları seçiyorlar fakat asıl ihtiyaçları olan susuzluklarını gideremiyorlar bizlerde vatandaşlık görevimiz olarak en azından su ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu