ErzincanGenelGüncel

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Anısına, Tercan Belediyesi Yemek İkramında Bulundu

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Tercan Belediyesi tarafından müftülük personeline yemek programı düzenlendi.

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, Tercan İlçesi Belediyesinin ev sahipliği yaptığı Yemek programına katıldı. Tercan İlçe Kaymakam Vekili Ahmet Gülderen, Tercan Belediye Başkanı Lokman Gültekin, Tercan İlçe Müftüsü Adem Şen ve din görevlilerinin katıldığı yemekte Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın teması olan Cami ve Vefa konusu üzerine çeşitli konuşmalar yapılarak haftanın anlam ve önemine vurgu yapıldı.

İl Müftüsü Çakır, hafta ile ilgili yaptığı değerlendirme konuşmasında; “İçinde yaşadığımız küresel çağda unutulmaya yüz tutan ve en üstün erdemlerden biri olan vefa konusunu insanımızın gündemine taşıyarak toplumsal bir farkındalık ve bilinç oluşturulmasına katkı sağlamak maksadıyla Camiler ve Din Görevlileri Haftamızda yaptığımız ve yapacağımız etkinliklerle bir bilinç inşası için çabalıyoruz. Kur’an ve sünnet penceresinden, farklı ilmî disiplinler muvacehesinden vefa kavramını ele almak; özellikle vefa Peygamberinin (s.a.s) hayatından örneklere güçlü bir şekilde vurgu yapmak; vefa toplumunun temel dinamiklerini ortaya koymaktır. Ve bunun camilerimize ve cemaat planında insanımıza nasıl yansıdığını temaşa etmek istiyoruz. Vefa toplumunun inşa edilmesine yönelik tarihsel süreçte yaşanan güzel uygulamaları, tecrübeleri günümüz perspektifinden değerlendirmek ve vefa toplumunun yeniden inşasına zemin oluşturmaya çalışmak görevimiz olduğunun bilincinde olarak haftamızın değerlendirilmesine çalışıyoruz. Bu anlamda bugün burada bize yaptığı ikram yemeği ile nezaket ve destek katkısında bulunan Belediyemize, çalışanlarına ve tüm haziruna sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Program, Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamının hafta dolayısıyla yaptıkları tebrik ve kutlamalarla sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu