ErzincanGenelGüncel

Çocuklar ‘Haydi Çocuklar Balkona’ Projesi İle Eğlendi

Muzaffer Koşan

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erzincan Gençlik Merkezi, pandemi sürecinde tiyatro ve sinemaların kapalı olması ve kısıtlamalar nedeniyle evlerinde sıkılan çocuklar için eğlence programlarını mahallelere taşıdı.
Erzincan’da korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla pandemi sürecinde evlerinde sıkılan çocuklar şenlikle buluştu.

Erzincan’da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan çocuklar için “Haydi çocuklar balkona” projesi kapsamında Taksim TOKİ konutlarında müzikli eğlence programı düzenledi.

Erzincan Gençlik ve Spor Müdürlüğü bağlı Erzincan Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinden oluşan 40 kişilik ekip Taksim Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarının bahçesinde, şarkılar eşliğinde palyaçolar ve müzisyenler, apartman sakinleri ve çocuklar için gösteriler sundu.

Site sakinleri ile çocuklar da ellerinde Türk bayrakları ve balonlarla apartmanların balkonlarından, müzik ve gösterilere eşlik etti. Palyaçolar çocuklara kalem kitap ve defter gibi çeşitli hediyeler verdi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklar Karagöz Hacivat ve müzikli eğlence gösterilerini izlerken eğlenceli anlar yaşadı.

Çocuklar: “Abiler ablalar geldi. Burada çok güzel eğlendik” , “Abiler ablalar geldi. Çok eğlendik. Çok mutlu olduk. Burada çok eğlendik. Oyun gibi şeyler var.” “Oyunlar oynadık. Eğlendik. Ağabeyler ablalar geldi. Onlarla eğlendik” “Çok sıkılmıştık. Ağabeyler geldi. Oyun oynadılar. Bizim canımızın sıkıntısı geçti. Biz de zaten evlerdeydik. Dışarı çıktık güzelce eğlendik” “Biz evde çok sıkıldık. Koronadan dolayı. Dışarı çıktık ağabeyler ablalar bize eğlence düzenlemiş bizde onlarla birlikte şarkı söyleyip eğlendik” dediler.

Gençlik Merkezi Müdürü Ertuğrul Köroğlu: “Erzincan Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi birimimizin pandemi süresinde evlerinde sıkılan evlerinde kalan çocuklarımıza bu süreçte yalnız olmadıklarını anlatmak amacıyla ‘Haydi çocuklar balkona’ adlı bir projeyle 40 gönüllü gencimizle bazı etkinlikler düzenledik. Burada yarışmalar, çeşitli çocuk oyunları düzenledik.  Bu etkinlik kapsamında çocuklarımıza çeşitli hediyeler dağıttık” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu