ErzincanGenelGüncel

Çocuklara Özel Göz Hakkı Reyonu Uygulaması

Muzaffer Koşan

Erzincan’da hizmet veren bir market tüm iki şubesinde bulunan manav reyonunda özel ‘Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu’ oluşturdu. Çocukların çeşitli meyvelerden dilediği kadar alabildiği uygulama ilgi gördü.

Çeşit çeşit meyvelerin konulduğu reyona ‘Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu’ yazısı asıldı.

Aileleriyle markete girdiklerinde reyonu karşılarında gören çocuklar önce kısa bir şaşkınlığın ardından istedikleri meyveyi alıp, yemenin mutluluğunu yaşadı. Hem çocuklar hem aileler uygulamadan memnun olduklarını söylediler.

Vatandaşlar uygulamanın diğer marketlere de örnek olması dileğinde bulunarak, iyi düşünülmüş bir uygulama, çocukların canı istediği zaman alabilmesinin güzel bir davranış olduğunu söyledi.

Çocuklar: “Buraya geldiğimiz zaman çocukların gözü meyvelerde oluyor. Bazen alamıyorlar. Alamadıkları için markette çocuklara böyle bir şey yapmışlar. Çok güzel” , “Amcalar burada çocuk reyonu oluşturmuş. Çokta güzel çok teşekkür ederim” , “Çocuklar için göz hakkı reyonu oluşturmuşlar. Bizde burada ki meyvelerden tadıyoruz. Teşekkür ediyorum” , “Bizim için güzel meyveler yapmışlar amcalara teşekkür ederiz” dediler.

Market Yetkilisi Mehmet Ayaydın: “Sosyal farkındalık oluşturmak, çocuklarımıza ilgi alaka göstermek, esnafımıza örnek olmak adına böyle bir uygulama başlattık. Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu dedik. Çocuklarımız istifade etsin. Yiyen var. Yiyemeyen var. Alan var. Alamayan var. Biz de böyle örnek bir proje ile halkımıza çocuklarımıza ikram da bulunmak istedik. Güzel oldu. Halkın bayağı bir hoşuna gitti. İlgi alaka teveccüh gayet güzel. İnşallah böyle güzel örnek projeler ile örnek uygulamalar ile marketçiliğimize ve memleketimize faydalı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Vatandaşlar ise: “Bu uygulama çok hoşumuza gitti. Çünkü burada çocuklar reyonlarda kilolarca alışveriş için de bir iki tane ağzına atması için uygun oluyor. Biz aile bireyleri olarak bir tane iki tane al çocuğun canı çekti vereyim desen içimizde bir kuşku kalıyor. Sonra reyon da ki arkadaşlara soruyoruz. Bu şekilde izin almadan çocuk çok rahat yiyebilecek” , “Çocuklar için Ücretsiz göz hakkı reyonu oluşturdukları için teşekkür ederiz. Alışverişe geldik. Çocuklarda her meyveden tadılar. Diğer marketler de böyle bir uygulamanın olmasını istiyoruz. Güzel bir uygulama güzel bir proje. Çocuklarda sevindiler. Alışverişimizi yaptık. Herkese teşekkür ederiz” dediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu