ErzincanGenelGüncel

Çocukların Bayramlık Sevinci

Muzaffer Koşan

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaçlı ailelerin çocuklarını unutmadı. Kurban Bayramı öncesi Erzincan ve ilçelerde bulunan ihtiyaçlı çocukların bayramlıkları alınmaya başladı.

Erzincan’da önemli bir kampanyaya imza atan Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekibi, Kurban Bayramına sayılı günler kala bir hayra daha vesile olmak amacıyla düzenledikleri yardım kampanyası ile çocuklara sevinç kaynağı olmaya devam ediyor. İhtiyaçlı ailelerin çocuklarının bayramlıklarını alarak çocukları bayram öncesi sevindiren dernek üyeleri bu sene pandemi dolayısıyla Ramazan bayramında yapamadıkları etkinliği Kurban Bayramı öncesi yapmaya başladı. Pandemi kurallarına uyan dernek üyeleri sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat ederek minik çocukların bayramlıklarını alıyor.

Çocuklar: “Abilere çok teşekkür ediyorum. Bize elbise aldılar. Bayramlıkları çok güzel” , “Allah’ım Gönüllü Gençler Vakıfın abilerine, ablalarından razı olsun. Her yıl bize bu bayramlarda bize her zaman üst ve kıyafetlerimizi alıyorlar. Bizi çok sevindiriyorlar. Hepsini çok seviyorum. Allah herkesten razı olsun”, “Her sene bayramlıklarımızı alıyorlar. Teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Bu sene de bayramlıklarımızı aldılar. Çok sevindik” dediler.

Dernek Başkanı Faruk Kocatürk, ise; “Her bayramda yaptığımız gibi bu bayramda da kimsesiz yetim çocuklarımızı sevindirmeye devam ediyoruz. Geçen Ramazan da kovid virüsü nedeniyle çocukları sevindiremedik. Ama bu Kurban Bayramında sevindirmeye başladık. Sosyal mesafeye gerekli önlemlere ve maske takarak çocukları sevindiriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Allah razı olsun. / Bayramın arefesine kadar devam edecek. Sayı belli değil. Çünkü niyet güzel olunca akibeti güzel oluyor. İnşallah hedefimiz bin” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu