ErzincanGenelGüncel

Çok Uzakta Değilsin Benimle Sohbet Edebilirsin

r

Yasemin Bektaş

”Çok Uzakta Değilsin Benimle Sohbet Edebilirsin” Projesinin Dördüncü etkinliği Anakara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Erzincanlı Prof. Dr. İbrahim Ethem Geçim, Erzincan Anadolu Lisesi, TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Erzincan Lisesi, Erzincan Fen Lisesi ve Mustafa Doğan Anadolu Lisesi öğrencileri ile Erzincan Lisesi Konferans Salonunda buluştu.

“Çok Uzakta Değilsin Benimle Sohbet Edebilirsin” Projesinin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün yaptı. Gün, konuşmasında “Projenin daha önceki etkinliklerinin tele konferans yöntemi ile gerçekleştirildiğini fakat bu etkinliğin Prof. Dr. İbrahim Ethem Geçim’e teklif edildiğinde bir Erzincanlı olarak öğrencilerle yüz yüze buluşmayı tercih ettiğini bildirerek bizleri onurlandırdı. Kendisine bizzat tüm camiamız adına teşekkür ederim” dedi.

Açılış konuşmasında sonra söz alan Prof. Dr. İbrahim Ethem Geçim, Erzincanlı olmasından ve burada öğrencilerle birlikte olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kısaca özgeçmişi ve akademik yaşantısından bahseden Geçim, millileşmenin ve temsiliyet noktasındaki yürüttüğünü çalışmaları anlattı. Sizlerin de ilerleyen yaşamınızda bu çalışmaları yapmanız durumunda sürekli yanınızda olmaya gayret edeceğim. AB komisyonuna bağlı koloproktoloji hekimler komisyonunda bulunduğunu ve bunun ülkemiz adına temsiliyet açısından çok önemli olduğunu belirtti. Öğrencilere tarafından sorulan soruları cevapladı ve öğrencilere özellikle üniversite seçimleri konusunda ciddi tavsiyelerde bulundu. Tıp Fakültesini tercih etmek isteyen öğrencilere de çeşitli tavsiyelerde bulunarak, kendisinin doktorluğu çok sevdiğini, hala da severek yaptığını belirterek kişi tercih ettiği mesleği sevmesi durumunda kariyerini her zaman artıracağını dile getirdi. Program sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından Prof. Dr. İbrahim Ethem Geçim’e hediye takdim edilerek, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Projede yer alan öğrencilerde memnuniyetlerini dile getirerek, alanında uzman başarılı kişilerle sohbet etmenin ve onlardan tavsiyeler dinlemenin kendileri üzerinde gayet olumlu etkiler oluşturduğunu ve gelecekte seçmeyi düşündükleri mesleklerle ilgili bilgiler edinerek meslek tercihinde doğru yolları izlemeleri konusunda kendilerine yardımcı olduğunu belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu