EğitimErzincanGenelGüncel

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Emre Başer
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Bu yıl 14. düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında bölge birincisi ve bölge ikincisi olan Demirkent TOKİ Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi.
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje yarışması Bölge finalinde dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle hediyeler verildi. Demirkent TOKİ Ortaokulunda düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürü Hüseyin Erol katıldı.
Törende bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 13 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen bölge finaline ilimizden 23 projenin katıldığını belirtti. Bölge finalinde 10 ilden gelen projelerin yarıştığını ifade eden Gün, şunları söyledi. “Bu yıl 14. Düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge yarışmasında Demirkent TOKİ Ortaokulu öğrencileri 1 birincilik ve 1 de ikincilik almıştır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmeniz İnan Akyol’u tebrik ediyorum. İnşallah Türkiye finallerinde de ilimizi en güzel bir şeklide temsil edeceklerine inanıyorum. Bundan sonra Demirkent TOKİ Ortaokulu’nun projelerle anılan bir okul olacağına inanıyorum.” dedi.
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma projesinde dereceye giren öğrencilerin başarısını bırakmayarak, onları ödüllendiren hayırsever işadamı Ömer Aksu’ya da teşekkür eden Gün, sözlerine şöyle devam etti. ” İlimizin eğitimine her zaman maddi ve manevi olarak katkı sunan tüm iş adamlarımıza ve hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından Bölge birinci olan Samed Savaş ve Taha Akdoğan’a tablet hediye edilirken bölge finalinde ikinci olan Muhammed Emin Demir ve Semanur Kaya’ya ise yazılım kodlama seti hediye edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu