ErzincanGenelGüncel

Doğa Gezisinde Düşerek Yaralanan Kişi İçin Sağlık Ekipleri Ve Askeri Personel Seferber Oldu

 

Muzaffer Koşan

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde doğa gezisinde düşerek yaralanan kişi için sağlık ekipleri ve askeri personel seferber oldu.

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde arkadaşlarıyla piknik yaptıktan sonra çıktığı doğa gezisinde düşerek yaralanan Şerif Özmen için sağlık ekipleri ve askeri personel seferber oldu.

Kemaliye ilçesi Gökseki Boğazı Koşan Deresi mevkisinde piknik yaptıktan sonra doğa gezisine çıkan Şerif Özmen geri dönmeyince arkadaşları durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

AFAD, UMKE, jandarma ve 112 Acil Servis ekiplerinin de katıldığı aramada, arazide yaralı halde bulunan Şerif Özmen için ekipler seferber oldu.

Bölgeye çağrılan Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans helikopter, arazinin sarp ve kayalık olması nedeniyle 3 kez deneme girişimine rağmen iniş yapamayınca destek için bölgeye askeri helikopter yönlendirildi. Tunceli’den havalanarak bölgeye ulaşan askeri helikopter, yaralanan Şerif Özmen’i bölgeden alarak Erzincan Askeri Havalanına iniş yaptı.

Özmen, burada hazır bekletilen ambulansla Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu