ErzincanGenelGüncel

Döküm Tesisi Yeni Yüzüyle Hizmette

Muzaffer Koşan

Erzincan Belediyesi bünyesinde bulunan ve 2020 yılının başında revize edilen parke taşı döküm tesisi fabrika gibi çalışıyor.

Revize edilerek yeniden hizmet vermeye başlayan parke taşı döküm tesisinde Erzincan Belediyesinin kullanacağı kilit parke taşı üretimi yapılıyor. Sisteme dâhil olan yeni ekipmanlarla az personel ile yüksek verim elde eden tesis fabrika gibi çalışıyor.

2020 yılının başlarında revize edilerek yeniden hizmete alınan tesiste günde 250 metrekareye tekabül eden 8 bin 750 adet kırlangıç parke üretimi yapıyor. Tesiste ayrıca bordür taşı ve oluk üretimi de yapılıyor.

Tesiste yapılan çalışmalar ile ilgili olarak bilgi veren Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Ekşisu Mesire Alanı üzerinde bulunan tesislerimizde üretim yapmaktayız. Burayı fabrikasyon haline getirdik. Buradaki dökümlerimiz hızlı bir şekilde gerçekleştiği zaman şehrimizin ihtiyaçlarını mutlaka karşılamış olacağız. Hem üretip hem de imalatımızla birlikte yapılacak çalışmalarda daha ucuza daha kaliteye dikkat ederek sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu