ErzincanGenelGüncel

Down Sendromlu Gencin Asker Olma Hayali Gerçek Oldu

Muzaffer Koşan

Erzincan’da down sendromlu gencin asker olma hayali, Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın, girişimleriyle gerçek oldu.

Askeri kamuflaj giyen Demir, jandarma komutanlığında askerler ile eğitim alıp yemek yedi ve bir günlüğüne asker oldu.

Erzincan’da Çukurkuyu Mahallesi Ensar sokakta ikamet eden 25 yaşında ki Ahmet Demir, askerleri çok sevdiğini ve askere gitmek istediğini ailesi tarafından çekilen video sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak Erzincan Valisi Mehmet Makas’a iletti. 25 yaşında ki down sendromlu gencin bu isteğini geri çevirmeyen Erzincan Valisi Mehmet Makas, İl Jandarma Komutanlığına verdiği talimat ile down sendromlu Ahmet Demir’in hayalini gerçekleştirdi.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününde kamuflajlarını ve botlarını giyen down sendromlu Ahmet Demir, İl Jandarma Komutanlığında askerler ile eğitim yapıp yemek yedi.

Down sendromlu Ahmet Demir’e daha sonra İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Bkm. Albay Ahmet Camuz tarafından askerlik belgesi verildi.

Anne Saniye Demir: “Çok güzel bir duygu Cenab’ı Allah sizlerden razı olsun. Down sendromlu olup ta asker olmak çok güzel bir duygu. Allah bin kere razı olsun. Kaynımın torunu var. O asker oldu sonrada kağıdı geldi. Ondan sonra asker olacağım diye okulda hocaların evde de bize söyledi” dedi.

Ağabey Muhammed Demir: “Asker olan Ahmet’in abisiyim. Ahmet’de ki askerlik sevgisi amcamın oğlu askerlik süresi geldiğinde askere almak için ona bir asker gecesi yaptık. O gece heyecanlandı. Bende askere gideceğim diye istediğini söyledi. Yaklaşık bir yol oldu. O süreden beri okulda evde ben askere gideceğim diyor. Bizde buna bir çözüm bulup isteğini yerine getirmek istedik. Valimize sosyal medyadan ulaştık. Sağolsun yardımcı oldu. Komutanlarımız sağolsun bizi kabul ettiler. Allah devletimizden milletimizden razı olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu