ErzincanGenelGüncelSpor

Dragon Yarışları Düzenlendi

Erzincan´ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenlikleri kapsamında TKF Dragon yarışları düzenlendi.

Bu yıl 42’incisi düzenlenen Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği başladı. Gerçekleştirilen Uluslararası 42’inci Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliklerinde TKF Dragon yarışlarında sporcular kürek çekerek birbirleri ile yarıştılar. Kemaliye Karanlık Kanyonda düzenlenen TKF Dragon yarışlarına vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. 10´ar sporcudan ve bir de davul ile ritim tutan yönlendiriciden oluşan iki takımın yarışması renkli görüntüler oluşturdu.

Kaymakamlık, Belediye ve Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfının (KEMAV) ortaklaşa düzenlediği 200 sporcunun katıldığı şenliklerde, dragon bot yarışları ile zipline düzenlendi.

Karasu Nehri’nde Kaymakam Emre Yeşilbaş’ın da katıldığı yarışlarda, sporcular kıyasıya mücadele etti.

Çok sayıda vatandaşın izlediği yarışlarda sporcuların zaman zaman attığı “Ne mutlu Türk’üm diyene” ve “Vatan sana canım feda” sloganları kanyonda yankılandı.

Karanlık Kanyon Şırzı köprüsünde başlayan bot yarışması Kemaliye Doğa Sporları Derneği gençleri ile Acil Tıp Uzmanları arasında yapıldı. 3 tur üzerinden yapılan yarışmayı Kemaliye Doğa Sporları Derneği gençleri kazandı.

Yarışlar sırasında bir dağ keçisi su kenarına inerek su içtikten sonra su kenarında bir süre otladıktan sonra gözden kayboldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu