ErzincanGenelGüncelSpor

Dumanlı Festivali Renkli Görüntülerle Gerçekleşti

Erzincan´da 5. Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.
Erzincan´ın Refahiye ilçesindeki Dumanlı Tabiat Parkında düzenlenen festivale Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Valisi Mehmet Makas, il protokolü ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.
Uzun süre pandemi nedeniyle sıkılan gençler festivalde doyasıya eğlenerek stres attı. Sanatçıların sahne aldığı, değişik sportif etkinliklerin gerçekleştiği festival gün boyu sürecek.
Refahiye ilçesi Dumanlı Tabiat Parkı’nda bu yıl 5’incisi düzenlenen Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali’nin ikinci gün etkinliklerinde konuşan Kasapoğlu, AK Parti hükümetleri döneminde özellikle son 20 yılda çok sayıda önemli yatırımlar yapıldığını aktardı.

Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada benzeri yatırımlarla gençlerin her zaman yanında olacaklarını belirten Kasapoğlu, “Ne engel çıkarsa çıksın, ne tuzaklar kurulursa kurulsun, milletimizden aldığımız güçle daha iyilerini yapmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bu aziz millet en güzelini en iyisine layık. Her geçen gün bu çıtayı daha yukarı taşımanın bu hizmet siyasetinin birlikte yürütmenin gayretindeyiz.” diye konuştu.
Gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin dört bir yanında, gençlerimizin birer yuvası birer eğitim merkezi olan ve bugün açılışını gerçekleştireceğimiz gençlik kamplarımızla, Türkiye’nin dört bir yanında en güzel konforu sunan yurtlarımızla, spor tesislerimizle her imkanla gençlerimizin yanında onlar için var olmaya devam edeceğiz. Gençlerimiz sadece bu vatanın değil, Türkiye’nin gençleri tüm insanlığın umudu. Mazlum coğrafyaların umudu. Bu güzel gençlerimizle aramıza hiç bir odağın hiç bir gücün girmesine de müsaade etmeyeceğiz. Gençlerimizle sevgiyi, umudu, kardeşliği birlikte büyüteceğiz. Elbette her zaman çıtamız daha yükseklerde olacak. Gençlerimiz bilimde sanatta tarım sanayi sporda bizi en güçlü şekilde temsil edecekler.
Fırsat eşitliğinin daha güçlü kılma adına, Türkiye’nin dört bir noktasına yaydığımızı spor tesislerimizde bu anlamda antrenörüyle, eğitimcisiyle tüm imkanları sunduğumuz bu merkezlerde Türkiye’nin yine dört bir yanında şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıracak, yeni sporcularla bu çıtayı daha yukarıları taşıyacağız. Okçulukta, güreşte, futbolda basketboldu, yüzme atletizme jimnastiğe her alada Türkiye’nin gençleri kadını erkeği ile Türkiye’nin çıtasını daha yukarı taşıyacak. Bizler de bunun önünü açmada var gücümüzle, bu alandaki hizmetleri büyütmede, gece gündüz demeden tüm imkanlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin yurtları sessiz devrimin birer sembolüdür. Bizler, ‘iki günü eşit olan, ziyandadır’ anlamıyla sayın cumhurbaşkanımızın öncülüğünde inşallah bu hizmet kervanını güçlendirerek hep birlikte daha yukarı taşımanın gayretini, bu gençlerimizden aldığımız kuvvetle yapacağız. Yarınlar çok daha anlamlı, çok daha çok daha güçlü olacak. Sizlerle gurur duyuyorum. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin gençlerimizden aldığımız enerji, ışık bize ayrı bir güç veriyor. Bu imkanları sizler inanıyorum ki dinlenmeden, en güçlü, en başarılı şekilde değerlendiriyorsunuz. Bir anınızı heba etmeden, israf etmeden daha güçlü yarınlara ve bu mukaddes emaneti inançla gayretle iyimserlikle yürüyorsunuz. Rabbim yar ve yadımcınız olsun.” Dedi.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım: “Bugünümüzde yarınımızda sizlersiniz. Bizim en büyük güvencemiz sizlersiniz. Onun için biz de yanınızda sizlere uymaya size yetişmeye, sizin enerjinizden güç alarak birlikte koşmaya, yürümeye devam edeceğiz. Beraber yürümeye hazırmısınız bu yolarda. Hazırmısınız Türkiye Cumhuriyetinin 100 yılında ülkemizi parlayan kutup yıldızı yapmaya varmısınız. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kararlı adımlarla yürümeye varmısınız gençler. Durmak yok yola devam” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu