ErzincanGenelGüncel

Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor

Muzaffer Koşan

Dumanlı Tabiat Parkı yaz aylarında olduğu gibi kışında doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyülüyor.

Erzincan’ın Refahiye ilçesine 7 kilometre uzaklıkta bulunan ve etrafı çam ormanlarla çevrili Dumanlı Tabiat Parkı yaz aylarında olduğu gibi kışında doğal güzelliğini koruyor. Kar kalınlığının zaman zaman 1 metreye çıktığı tabiat parkı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Erzincan’a 70 kilometre uzaklıktaki Refahiye Dumanlı Tabiat Parkı kar yağmasıyla muhteşem bir güzelliğe kavuştu. Deniz seviyesinden yüksekliği 2 bin 200 metre olan tabiat parkı yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turistin akınına uğrarken, kış aylarında da ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.

Tabiat parkına gelenler gölün etrafında yürüyüş yapmanın yanında bölgede yapımı devam eden bungalov evlerinde tamamlanmasıyla konaklama imkanı bulacaklar.

2017 yılında Türkiye’nin 219. tabiat parkı ilan edilen 2 bin 200 rakımlı Dumanlı Yaylasını adeta halı gibi örten kar, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Geneli ormanlık olan ve hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü Dumanı Yaylasında, ağaçların ve gölün yüzeyi buzla kaplandı. Üzeri cam gibi olan göl, eşsiz güzellikler yansıttı. Hafta sonu vatandaşlar Dumanlı Yaylası tabiat parkına gelerek hatıra fotoğrafları çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu