ErzincanGenelGüncel

EGC Başkanı Koşan, Ermenistan’ın Azerbaycan’a Karşı Olan Saldırılarını Kınadı

Emre Başer

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan, Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı olan saldırılarını kınadı.

EGC Başkanı Koşan, “Geçmişte Hocalı Katliamı ve Karabağ işgali gibi sayısız sivil katliama imza atan Ermenistan, bugün de Azerbaycan toprağında uluslararası hukuka aykırı olarak sürdürdüğü işgal sonucunda masum sivilleri hedef almaktadır. Ermenistan’ın, dost ve kardeş ülke Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim yerlerine yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırılarda şehit olan kardeşlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Tarihi karanlık eylemler ve katliamlarla dolu olan Ermenistan, işgalci olduğu Azerbaycan topraklarında sivil halka zulmetmeye devam etmektedir. Ermenistan’ın yaptığı bu eylemler, bir devlet terörüdür. ABD, Rusya ve AB, bu Ermeni terörüne, Ermeni çetecilere “dur” demelidir. Aksi takdirde ateşle oynayan Ermenilere gereken cevap verilecek ve bunun bedeli ağır olacaktır. Türkiye olarak şimdiye kadar olduğu gibi, bugün ve yarın da bölgede barış ve huzurdan uzak her türlü eylemin karşısında duracak ve tüm gücümüzle can Azerbaycan’ımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

AA VE TRT EKİPLERİNE SALDIRI

Koşan, ayrıca, Ermeni topçularının, Azerbaycan’da Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarını görüntülemek isteyen AA ve TRT ekiplerini hedef almasını kınadı.

Koşan, açıklamasında, AA ve TRT ekiplerinin Azerbaycan Karabağ’da görev yaparken Ermenistan ordusunun saldırısından son anda kurtularak, ölümden döndüklerini belirtti.

Saldırıya uğrayan meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Koşan, “Ermenistan’ı bu saldırgan ve bölge barışına verdiği zarardan dolayı kınıyoruz. Ermenistan’ın bu saldırgan tavrını bölgede görev yapan Türk gazetecilere karşı kullanması da basın adına üzücü bir durumdur. Umarım bu saldırılar büyümeden sona erer ve Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne saygı duyulur.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu