ErzincanGenelGüncel

En İyi Narkotik Polisi Anne

Muzaffer Koşan

“En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi kapsamında bilgilendirmeler devam ediyor.

Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımın önüne geçmek ve uyuşturucu ile daha güçlü mücadele etmek amacıyla, anne duyarlılığından ve mücadelede anne desteğinden hareketle İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi doğrultusunda “Narkorehber ve Narkonokta” faaliyetleri gerçekleştirildi.

Bu kapsamda; Erzincan Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Mart ayı içerisinde, Kemaliye ve İliç ilçelerindeki kamu kurum kuruluşlarında çalışan personellere, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kurs görmekte olan anne ve anne adaylarına toplantı yapılarak, okullarda görevli öğretmenlere ise “ZOOM” uygulaması üzerinden “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi anlatılarak “Narkorehber” eğitimi verilmiş, cep telefonlarına “UYUMA” uygulamasının kurulumu sağlandı.

Ayrıca, Erzurum-Erzincan karayolu üzerinde bulunan uygulama noktasında şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlara el broşürleri dağıtılarak uyuma uygulaması hakkında bilgilendirilmeler yapıldı.

Yapılan faaliyetler neticesinde 237’si anne ve anne adayı olmak üzere toplam 365 vatandaşımıza uyuşturucu madde bağımlılığı ve zararları konusunda bilgilendirme yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu