ErzincanGenelGüncel

Erasmus+ KA1 Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemekte.

Erasmus+ Programı’nda kurumların bu fırsatları değerlendirebilmesi için takip edilmesi gereken 2022 yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve 2022 yılı Erasmus+ Program Rehberi yayınlandı. Böylece okulların Erasmus+ Programı tarafından desteklenen ve Erasmus+ Ulusal Ajansları tarafından yönetilen bir veya daha fazla eyleme başvurabilir.

Bu kapsamda okulları bilgilendirmek ve başvuru formunun nasıl doldurulacağını uygulamalı olarak göstermek için Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi tarafından Zoom üzerinden Erasmus+ KA1 projeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı. Erzincan’da ki çeşitli okullardan 176 öğretmen ve idarecinin katılım sağladığı toplantının açılış konuşmasını Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Erol yaptı. Erol, konuşmasında Erasmus+ projelerinin önemi, mesleki ve bireysel gelişime katkısı gibi konular üzerinde durdu.

Toplantının devamında ise Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nden Meryem Çelebi katılım sağlayan öğretmen ve idarecilerle öncelikle Web2.0 araçlarını kullanarak aktif etkinlikler gerçekleştirdi. KA1 projeleri hakkında teorik bilgi verdi ve sonrasında ise çevrimiçi başvuru formunun nasıl doldurulacağı konusunu uygulamalı olarak anlattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu