ErzincanGenelGüncel

Ergan Dağı Kayak Merkezi Sezon Açılışını Yaptı

Uzun süredir bekleyen yağışların ardından yeterli seviyede kar kalınlığına ulaşılan Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezinde kayak sezonu açıldı. Sezonun ilk günün de kayak sever tesislere yoğun ilgi gösterdi.

Erzincan’da etkili olan kar yağışının ardından Ergan Dağı Kayak Merkezinde sezon açıldı. Erzincan´daki 2 bin 970 rakımlı Ergan Dağı Kış Sporları Merkezinde, kar kalınlığının yeterli seviyeye gelmesiyle kayak sezonu açıldı.
Munzur Dağları’nın eteklerinde kurulan Ergan Dağı Kayak Merkezi kayak sezonunu açtı.
15 Kilometre uzunluğundaki kayak pistinin yapılan çalışmalar ile 17 kilometreye çıkması ile Türkiye’nin en uzun kayak merkezi unvanına sahip olan merkezinde kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı.
Munzur Sıra Dağlarının eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Kayak Merkezi, toplam 17 km uzunluğundaki pisti ile kayak severleri bekliyor.

Pist uzunluğu ve kar kalitesi ile Türkiye’deki önemli kayak tesislerinden birisi olan Ergan Dağı Kayak Merkezi´nde yapılan çalışmalar ile kayak merkezi yeni sezona açıldı. Her yıl yurt içi ve yurt dışından binlerce kayak severi ağırlayan kayak merkezi, doğasıyla da ziyaretçilerine eşsiz manzaraya karşı kayak yapma imkanı sunuyor. Erzincan il merkezine 17 kilometre, havalimanına 13 dakika mesafede bulunan Ergan Dağı´nda yer alan, 17 kilometre kayak yapma alanına sahip kayak merkezinde farklı zorluk derecesine sahip 4 pistiyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Vatandaşlar: “Bugün itibariyle Ergan da sezonu açtık. Çok güzel bir kar var. Pistlerimiz çok güzel. Çok eğlenceli bir şekilde kaymaya devam ediyoruz. Herkesi Erzincan’a Ergan dağına bekliyoruz. Biz Ergan Boart ekibi olarak hep buradayız herkesi bekliyoruz” , “Üniversiteli gençlerin burada böyle bir nimetten yararlanmasını isterim. Bizim de kendi ekibimiz var. Ergan Boart adı altında. Gelen arkadaşlara ücretsiz derslerimiz olabilir. Özellikle biz daha çok öğrenme amaçlı yapıyoruz bu işi. Herkes de yaygınlaşsın diye. Üniversiteden de gençleri bekleriz buraya. Bugün sezon açıldı. Gerçekten çok güzel pistler. Kayıyoruz. Durmuyoruz. Şuan bile vakit kaybı olarak görüyoruz” , “Bugün burada Türkiye’nin en uzun pistlerinden olan Ergan dağında sezonun açılışına geldik. Pist çok güzel kayak yaptık. Snow Boart da var. Biz kayak yapıyoruz. Kayak yarışmalarına hazırlanıyoruz. Herkesi Erzincan Ergan Dağına bekliyoruz” , “Bugün Ergan dağına kayak yapmaya geldik. Sezonun ilk günü. Çok güzel bir kar var” , “Ergan dağı kayak merkezinde sezonumuz açıldı. Biz kayak sporcuları olarak antrenmanlarımıza başladık. Pistler çok güzel. Tüm misafirlerimizi buraya bekleriz” , “Bugün buranın açılış sezonuydu. İstanbul’a gidecekken gitmedim. Burada bu imkanı sağladıkları için gerçekten çok güzel bir mekan. Uzun bir pisti var. Belki de Türkiye’nin en uzun en güzel pisti. Bütün alanları ile 17 kilometre dedi arkadaşlar” , “Pistimiz ve kayak tesisimiz bugün yeni açıldı. Gayet güzel. Mükemmel bir pist. Mükemmel bir rakım inişi var. Adrenalin isteyenlerin tam istediği yer burası bence. Biz burada kayak yapmaya bayılıyoruz” dediler. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu