ErzincanGenelGüncel

ERSİAD Yönetiminden, EGC’ye Ziyaret

Erzincanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ERSİAD) yönetimi Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneğini ziyaret ederek EGC Başkanı Muzaffer Koşan ve Erzincan’da faaliyet gösteren basın kuruluşları ile Erzincan’da yapacakları ziyaretler ve yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

ERSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bahadır ve Yönetim Kurulu üyeleri, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneğinde Erzincan’da faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Yapılan ziyarette bir açıklama yapan ERSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bahadır; “Bizler ERSİAD yönetimi olarak, yönetime geldikten sonra memleketimize, ata toprağımıza faydalı ve kalıcı eserler bırakmak üzere aylardır kafa yoruyoruz. Hem burada hem de yurdun her yerindeki Erzincanlı girişimcilerimizle hem yüz yüze hem telefonla hem de anketlerle yaptığımız değerlendirmeler sonucunda nihayet sizlere gelinen duruma ilişkin bilgi verecek seviyeye ulaştık.

Malumunuz, İstanbul başta olmak üzere yurdun her köşesinde Erzincanlı girişimcilerimiz var. Her Erzincanlı gibi biz sanayici ve iş adamı pozisyonunda olanların neredeyse tamamının önceliği de memleketine faydalı olmak arzusudur.

Biz ERSİAD yöneticileri olarak iş adamlarımızın gönlünde yatan bu talepleri organize hale getirip ekonomiye kazandırma arzusuyla aylardır görüşmeler yapıyoruz. Aramızda holding sahipleri, her iş kolunda büyük ihracatçılar, iç talebi karşılamak için gece gündüz demeden çalışan arkadaşlarımız var.

Sağ olsunlar geçtiğimiz süreçte valimiz, belediye başkanımız, Erzincanlı iş adamlarımız bu fikrimizi çok olumlu karşılayarak kucak açacaklarını ifade ettiler.

Bu doğrultuda, bir heyetle hem uygun yatırım fırsatlarını yerinde görmek hem de yerel ortaklarımızla ayrıntıları görüşmek için Erzincan’da yani memleketimizdeyiz.

Burada olduğumuz 3 gün içinde, değişik ölçekte yatırımlarımızı gerçekleştirebileceğimiz tarımsal ve sınai alanları inceleyeceğiz. Buradaki ticari partnerlerimizle yapacağımız yatırımın ayrıntıları için gerekli nihai adımları atacağız.

Yine, bu yatırımlarımızda çalıştıracağımız insan kaynağı yani iş gücü için nasıl bir hazırlık dönemi geçirilmesi gerektiğine ilişkin çalışmalar yapacağız. Kuracağımız tesislerde görev alacak personelin bir müddet eğitilmesi gerekecek.

Bizler iş adamları olmamızın ötesinde memleketimizin önceleyen Anadolu çocuklarıyız. Yapacağımız yatırım ve oluşacak istihdamın ata vatanımıza, bazılarımızın doğup büyüdüğü, bazılarımızın ana babasının bazılarımızın dedesinin doğup büyüdüğü topraklara faydalı olması gayretindeyiz.

Aksi halde herkes yatırımını, maliyetin düşürülmesine hesaplayarak büyük şehirlere yaparsa bölgesel kalkınma hayalden öteye geçemez. tüccar olarak sadece parayı öncelersek, ülkemizin içinde bulunduğu mevcut durumda yatırım ve istihdamı değil zengin olmayı seçerdik. Risk barındırmayan rant rüzgarına kapılırdık. Ama bizim için öncelik sadece kendi refahımız değil aynı toprakta doğduğumuz, aynı suyu içerek büyüdüğümüz Erzincanlımızın da refahıdır.

Bizler ERSİAD olarak doları, avroyu, altını, gümüşü, bitcoini değil istihdamı önceliyoruz. Belki daha az kazanacağız ama on binlerce Erzincanlının ve bölge insanının hayır duasını alacağız inşallah.

Bu doğrultuda yerel bürokrasimiz ve iş adamlarımızın da destekleriyle inşallah çok kısa süre içinde harekete geçerek ilk meyveleri almaya başlayacağız. Bu müjdemizi ilk olarak sizinle paylaşmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Koşan, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ERSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bahadır ve Yönetim Kurulu üyelerine gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür ederim. Kendileri Erzincan’da bir takım yatırımlarda bulunacaklar. Erzincan ve Erzincanlılar için yapılan her çalışmanın arkasında olduğumuzu ifade etmek isterim. ERSİAD yönetimine de Erzincan’da yapacakları yatırımlar için şimdiden teşekkür ederim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu