ErzincanGenelGüncel

Erzincan Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletim Kooperatifi Eğitim Toplantısı İliç İlçesinde Yapıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın Eşi Hanımefendi Elif Makas’ın himayelerinde kurulan Erzincan Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletim Kooperatifi eğitim toplantısı İliç ilçesinde yapıldı.

Elif Makas Hanımefendinin yanı sıra toplantıya; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un Eşi Ürküş Aksun, İliç Kaymakamı ve İliç Belediye Başkanın Eşleri, KADEM Erzincan Temsilcisi Büşra Eren, İliç ve Kemaliye ilçelerinden kooperatif üyeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

İliç Öğretmen Evi’nde düzenlenen programda uzmanlar tarafından katılımcılara kooperatifçilik, stres yönetimi ve proje hazırlama konularında bilgiler verildi.

Elif Makas Hanımefendi ve beraberindekiler eğitim toplantısı sonrası Çöpler Köyü’nü de ziyaret etti, burada kooperatif bünyesinde kurulan bakır işleme atölyesini gezdiler.

Hanımefendi Elif Makas, kooperatif üyelerine çalışmalarında kolaylıklar dilerken, ev sahipliğinden dolayı İliç Kaymakamı Mehmet Bek ve İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz’e de teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu