ErzincanGenelGüncel

Erzincan Halkı Parklara Akın Ederek Serinlemeye Çalışıyor

Taner Yılmazçelik

Erzincan da, Ağustos ayı ile birlikte havaların sıcak olması vatandaşların parklara akın etmesine neden oluyor. Sıcaklardan iyice bunaldıklarını söyleyen vatandaşlar, sıcak havalarda sadece Belediye parklarından faydalanabildiklerini dile getirdiler.

Havaların mevsim normalleri üzerinde, seyretmesi nedeniyle Ağustos ayı sıcaklarından bunalan kimi Erzincan halkı parklara akın ederek serinlemeye çalışıyor, kimisi de evden çıkmıyor.

Erzincan da, Ağustos ayı ile birlikte havaların sıcak olması vatandaşların parklara akın etmesine neden oluyor. Sıcaklardan iyice bunaldıklarını söyleyen vatandaşlar, sıcak havalarda sadece Belediye parklarından faydalanabildiklerini dile getirdiler. Erzincan’da bazı parkların ise boş olduğu görüldü. Vatandaş sıcak havadan dolayı ya evinden ya da işyerinden çıkmayı tercih etmiyor.

Erzincan da hava sıcaklığının 36 dereceye kadar çıkmasından dolayı sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için en ideal alanların parklar olduğunu söylüyor. Sıcaklardan sağlık sorunları olan insanların daha fazla etkilendiğini belirten uzmanlar ise tansiyon, kalp hastası ve şeker hastası olan kişilerin mecbur kalmadıkça güneşin etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamasını öneriyor. Ayrıca sıcaklardan çocukların daha çabuk etkilendiğini belirten uzmanlar, sıcak havalarda çocukların sıvı alımlarının artırılmasını öneriyor.

Erzincanlı vatandaş Yusuf Çakmak, zamanının büyük bölümünü parkta ağaçların serin gölgelerinde geçirdiğini dile getirerek; “Bu günlerde havalar diğer günlere nazaran daha sıcak. Yapacağımız bazı işlerimiz var ancak havanın serinlemesini bekliyoruz. Özellikle güneş battıktan sonra çarşıya çıkıp işlerimizi yapıyoruz. Umarım kısa zamanda sıcaklıklara alışırız çünkü havalar son zamanlarda önemli derecede ısındı. Beklentimiz önümüzdeki günlerin daha da serin olması. ” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu