ErzincanGenelGüncel

Erzincan, İzmir İçin Toplandı

Muzaffer Koşan

İzmir’de meydana gelen depremin ardından AFAD koordinasyonunda Türkiye genelinde afetzedeler için başlatılan yardım kampanyasına Erzincan sessiz kalmadı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’daki kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Birçok kez deprem yaşamış olan Erzincan’ın depremin ne demek olduğunu iyi bildiğini ve acı günde İzmir’in yanında olacağına inandığını vurgulayan Valimiz Sayın Mehmet Makas, başlatılan insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere AFAD Başkanlığının görevlendirildiğini söyledi.

Erzincan’da Valilik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinatörlüğünde başlatılan Yardım Kampanyasına tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm bağışçılarımızın afetzedelerin yanında olduğunu göstermesi açısından Erzincanlı vatandaşlarımızın bu duyarlılığa ve vefaya sahip hayır sahibi olduğuna inandığını vurgulayan Vali Mehmet Makas, “Erzincan’ımızın güzel insanlarına saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toplantıda depremzedelere yönelik yardım kampanyaları değerlendirilerek, katılımcılar depremzedelere yönelik kampanyaları destekleyeceklerini açıkladılar.

Yardım için belirlenen banka hesaplarının ve ihtiyaç duyulan ayni yardım malzemelerinin duyurularının Erzincan Valiliği koordinasyonunda yapılacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu