ErzincanGenelGüncel

Erzincan’a Getirilen 173 Kişi KYK Yurtlarına Yerleştirildi

Muzaffer Koşan
Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan’dan tahliye edilerek Erzincan’a getirilen 173 kişi, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarına yerleştirildi.
Suudi Arabistan’dan yurda getirilen 173 Türk vatandaşı, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında, Erzincan’daki Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait öğrenci yurduna yerleştirildi. Havalimanında sıkı tedbirlerden geçirilen işçiler Erzincan’da 14 gün karantina da kalacak.
Öğlen saatlerinde Türk Hava Yolları’na ait uçakla Erzincan Havalimanı’na iniş yapan 173 işçi sağlık kontrolünün ardından, polis sağlık ekipleri ve AFAD ekipleri eşliğinde, yoğun güvenlik önlemleri altında otobüslerle Erzincan’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu´na bağlı Piri Muhammed Bahaddin Yurdu’na yerleştirildi. 14 Gün gözlem altında tutulacak işçilerin ihtiyaçları, Erzincan Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kızılay tarafından karşılanacak. Uzun süredir Suudi Arabistan’da gelmeyi beklediklerini ifade eden işçiler ülkelerine dönmekten mutlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.
Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’dan gelen vatandaşların sağlık kontrolünden geçirileceğini belirterek, “Karantina ile ilgili alınması gereken tüm tedbirleri ilgili kurumlarla aldık. İnşallah gurbetten gelen vatandaşlarımızı burada en iyi şekilde ağırlayacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu