ErzincanGenelGüncel

Erzincan’da Atlı Snowboard Keyfi

Muzaffer Koşan
Erzincanlı snowboardcular, bir ilke imza atarak atlı snowboard yaptılar.
Yoğun kar yağışını fırsat bilen ve bunu eğlenceye dönüştüren gençler, cirit atlarının arkasında snowboard yaptı. Ergan Dağı Kayak Merkezinde snowboard yapan gençler, Osmanlı Atlı Spor Kulübünün antrenman sahasında atlarla birlikte ilk kez snowboard yaptı.
Zafer Küçüksu: “Doğa sporları cenneti olan Erzincan şehrimizde biz yıllardır burada kayak ve snowboard yapıyoruz zaten. Yazın özellikle hafta içleri ve hafta sonları atlı binicilik yapıyoruz. Bu iki güzel outdoor sporu bir araya getirip yeni bir spor dalı oluşturmaya çalıştık. Buna da atlı board diye bir isim verdik. Snowboarda ve atlı biniciliğe gönül veren arkadaşlarımızla hafta sonları bir araya gelip karın yağmasını da fırsata çevirerek atlı boardu yapıyoruz. Yeni bir spor alanı, çokta eğlenceli bir spor alanı. Özellikle böyle outdoor sporlara gönül veren arkadaşlarımızı, atlı biniciliği seven snowboard yapan tüm arkadaşlarımızı Erzincan’a bekliyoruz. Bu sporu denemek için” dedi.
Yunus Kaya:“Bu hafta sonunu değerlendirelim dedik. Ciritçi arkadaşlarla birlikte anlaştık. Bugünde böyle karında yağmasıyla gelip burada atlı board yaptık” dedi.
Banu Sarıgül: “Zaten be snowboard yapıyorum. Yeni başladım daha. Arkadaşlarda böyle bir etkinlik yapmaya karar vermişler. Bende denemek istedim. Çok zevkliydi. Çok keyifliydi. Yine olsa yine yaparım” dedi.
Murat Tapanoğlu: “Geçmişle bugünü bir araya getirip burada buluşturduk. Bu karı değerlendirmek istedik. Her zaman Ergan dağında kayıyoruz. Bol karı fırsat bilip buraya geldik. Çok keyifliydi. Çok zevkliydi. Herkese tavsiye ederiz. Mutlaka bekleriz” dedi.
Yakup Ayvazoğlu: “At binicilikle snowboardu bir araya getirip atlı board yaptık aynı zaman da sık sık snowboard yapıyorduk. At biniciliği de yapıyoruz. Böyle bir fikir aklımıza geldi. Bu yüzden bu hafta sonu da böyle bir şey yaptık. Çok zevkliydi. Kesinlikle tavsiye ederim” dedi.
Bahattin Özdemir: “Erzincan’da Osmanlı Atlı Spor Kulübü olarak cirit kulübü olarak faaliyet göstermekteyiz. Snowboard ile uğraşan arkadaşlarımız bu sporları birleştirerek farklı bir etkinlik yapmak istedik. Yağan yoğun karı fırsata çevirip bu şekilde güzel bir etkinlik yaptık. Denemek isteyen herkesi bekleriz” diye konuştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu