ErzincanGenelGüncel

Erzincan’da Sahte Alkol Üretimi Yapan 4 Kişi Yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce; kaçak-sahte alkollü içki ve yasadışı alkollü içki imalatında kullanılan başta etil alkol olmak üzere ürünlerin ticaretinin engellenmesi ve toplum nezdinde ulaşılabilirliğinin azaltılması amacıyla ülke ekonomisine zarar veren ve halk sağlığını olumsuz yönde etkileyen kaçakçılık suçlarının önlenmesi, faillerin tespiti, şüphelilerin yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde; (M.D.)(A.A.)(A.P.) ve (T.P.)isimli şahıslar, (M.D.) isimli şahsa ait iş yerinde sahte alkollü içki imal ettiği sırada suçüstü yakalanmışlardır.
Şahıslara ait işyerinde ve araçlarında yapılan aramada; 35 litre etil alkol, 24 litre satışa hazır el yapımı viski, İçki yapımında kullanılan 3 adet aroma şişesi ele geçirilmiştir.
Şüpheli şahıslar hakkında adli işlemler adli makamlarca yürütülmektedir. Kaçakçılık ile mücadele kapsamında vatandaşların huzur ve güvenliği, kamu düzeninin sağlanması amacıyla Erzincan’da kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu