ErzincanGenelGüncel

Erzincan’da Uyuşturucu Tacirlerine Darbe

Erzincan Valiliği İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından KOM Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Refahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ile uyuşturucu madde nakleden/sevk eden şahıslara yönelik yapılan müşterek çalışmalarda;

27.11.2021 günü Erzurum/Erzincan Karayolu üzeri uygulama noktası ile Refahiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği önünde durdurulan 3 farklı araçta yapılan aramalarda; Toplamda 42 Kilo Kubar Esrar ve 14 Kilo Toz Esrar Uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Uyuşturucu suçlarından kazanç olarak elde edildiği değerlendirilen toplamda 7 bin 535 TL paraya el konuldu.

Konuyla ilgili olarak F.E (32), İ.D. (40), Ş.A. (41), Y.E.(27), Y.D. (33) ve A.C. (55) isimli 6 şüpheli şahıs gözaltına alındı. TCK 188 “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma, Sağlama veya Nakletme” suçu kapsamında düzenlenen 2 ayrı dosyadan gözaltına alınan ve adli makamlara sevk edilen şahıslardan Y.D. (33), Ş.A. (41), F.E (32), A.C. (55) tutuklanmış, Y.E.(27) isimli şahsa TCK 268 (Başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma suçu) kapsamında işlem yapılmış, adı geçenin Uyuşturucu Madde Ticareti suçundan Cezaevi Firarisi olarak arandığı anlaşılmıştır. Yapılan işlemlerin ardından 5 şahıs cezaevine teslim edilmiştir. İ.D. (40) isimli şahıs ise  savcılıktan serbest bırakılmıştır.

Uyuşturucu Suçları ile etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu