ErzincanGenelGüncel

Erzincanlılar, Elazığ İçin Kan Bağışında Yarıştı

 

Muzaffer Koşan

Erzincan’da vatandaşlar, Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde ki deprem de yaralılar için başlatılan kan bağışı kampanyasında kan bağışlamak için adeta birbirleri ile yarıştı.

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası Erzincanlılar kan bağış kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Kızılay, Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili bağış kampanyası başlattı. Başlatılan kampanyaya Erzincan halkı duyarsız kalmadı. Türk Kızılay’ı Kan Bağış Merkezi Erzincan Şubesi tarafından Dörtyol mevkiinde kan bağış tırında yapılan kan bağışlama işlemi için Erzincanlılar adeta birbirleri ile yarıştı. Kan bağış tırında kan bağışlama formu dolduran vatandaşlar daha sonra kanlarını bağışladı.

Vatandaşlar: “Akşam haberleri izlerken maalesef Elazığ ilimizde üzücü bir deprem haberi aldık. Haberleri izlerken alt yazıda kan ihtiyacı olduğu bilgisini duyduk. Hemen 184 Sağlık Bakanlığı hattını aradım. Kan vermek istediğimi, Erzincan’da şuan da kan alımı olup olmadığını sordum. Bana geri dönüş yapıldı. Bende bugün hemen Elazığ’da ki yaralı vatandaşlarımıza bir nebze yaralarını sarmak için elimizden gelen bu. Artı dualarımızla destek veriyoruz. Dört kardeş birlikte böyle toplandık geldik. Kan vermeye. Rabbim yaralılara acil şifalar versin. Vatanımıza, memleketimize ve dünyada ki hiçbir yere böyle acılar yaşatmasın inşallah” , “İnşallah verdiğimiz kanlar gerekli ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Bizlerde Erzincan halkı olarak desteklerimizi kan olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Elimizden gelen neyse onu fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz” , “Elazığ’da yaşanan doğal afetten dolayı bizde burada kan bağışı yaparak oradaki hastalara kan bağışında bulunduk” , “Olan depremden dolayı çok üzgünüz. Oraya yardım etmemiz için şuan da kan bağışında bulunuyoruz. Allah onlara da yardım eder inşallah” dediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu