ErzincanGenelGüncel

Esnaf Odalarından Hibe Çağrısı

Orhan Gezeroğlu

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bedir Limon, koronavirüs salgını nedeniyle verilecek hibe desteği programı kapsamında başvurusu red gelen esnaf ve sanatkârlara çağrı yaptı.

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bedir Limon açıklamasında; “Koronavirüs salgını nedeniyle verilecek hibe desteği programı kapsamında kira destek başvurusu red gelen esnaf ve sanatkârlarımız; başvurunuzun değerlendirilmesi için E-Devlet üzerinden itiraz butonuna tıklayarak ana faaliyetinizi yürüttüğünüz işyerine ait kira kontratı ve güncel tarihli bir kira ödeme banka dekontu yüklemeniz gerekmektedir. “İtiraz et” butonuna basarak itiraz edebilirsiniz.

Desteğe Kimler Başvurulabilir?

Basit Usulde Vergilendirmeye Tabi Tüm Esnaf ve Sanatkârlarımız (Meslek Ayrımı Olmaksızın) hem gelir kaybı desteğine hemde kira desteğine (İş Yeri Kira İse) başvuruda bulunabilir. Gerçek Usulde Vergilendirmeye Tabi Esnaf ve Sanatkârlarımız Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen ve Pandemi’den etkilenen ekonomik faaliyet kapsamında ise hem gelir kaybı desteğine hemde kira desteğine (İş Yeri Kira İse) başvuruda bulunabilir.

Başvurularda Dikkat Edilecek Hususlar!

İşyeri mülk sahibinin kimlik numarası, sözleşmede yazılı olan kira tutarı ve güncel işyeri adresi doğru girilmelidir. Banka IBAN Numarası başvuruda bulunan kişiye ait olmalıdır. Başvuru esnasındaki taahhütname dikkatli okunmalıdır. Yapılacak olan başvurularda güncellenme olmadığından dolayı dikkatli okunmalı, ilgili yerler dikkatli doldurulmalı ve sonra kaydet tuşuna basılmalıdır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu