ErzincanGenelGüncel

eTwınnıng Refahiye’de

‘Amaç Öğrenmekse eTwinning Her Yerde’ sloganıyla başlayan ve devam eden eTwinning atölye çalışmaları her ilçede sırasıyla gerçekleştiriliyor.

Öğretmenlerin eTwinning projeleri hakkında doğru bilgiler edinmeleri, yüz yüze etkileşimli ve işbirlikçi bir şekilde öğrenmeleri çalışmaların başlıca hedefleri arasında.

 Bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik yapılan atölye çalışmalarına bir yenisi daha eklenmiştir. Bu çalışmaların dördüncüsü Refahiye ilçesinde gerçekleştirildi. Refahiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robotik Kodlama sınıfında gerçekleştirilen çalışmaya ilçedeki okullardan eTwinning projelerine yeni başlayan 17 öğretmen katılım sağladı.

Bir gün boyunca süren atölye çalışmasını eTwinning Erzincan İl Koordinatörü Meryem Çelebi, katılım sağlayan öğretmenlerle birlikte Web2.0 araçları kullanarak, çeşitli uygulamalar ve etkinlikler yaparak, örnek projeler inceleyerek, grup çalışmalarıyla proje metinleri yazarak gerçekleştirmiştir. Çalışmaya katılan öğretmenlere proje yapmanın mesleki gelişime ve öğrenci gelişimine olan katkıları üzerinde durulmuştur. Çalışma sonunda yapılan değerlendirmede öğretmenler verimli bir uygulama olduğuna değindiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu