ErzincanGenelGüncel

Geleceğin Kayakçıları Ergan Dağı’nda

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişleri Numan Çelik ve Fatih Şimşek ile birlikte, “Geleceğin Kayakçıları Ergan Dağı’nda” Projesini yerinde görmek ve incelemek üzere Ergan Dağı Kayak Merkezi’ndeydi. 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Geleceğin Kayakçıları Ergan Dağı’nda” projesinde amaç; öğrencilerimizin akademik, kültürel, sanatsal ve bedensel gelişme süreçleri devam ederken onların kayak yapmalarına imkan sağlamak ve kayak alanındaki ilgi ve becerilerini keşfetme fırsatı sundu.

 Projede, hedef grupları Erzincan il merkezinde bulunan ilkokul 3 ve 4. Sınıf ile ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencileridir. Projenin koordinatörleri İlimizde görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri Nurettin Can ve Halit Yüce’dir. 

 Uygulamaya koyulan bu proje ile amaç; Öğrencilerin doğa ile baş başa spor yaparak zihinsel yorgunluklarını atmalarına derslerine daha iyi konsantre olmalarına dolayısı ile akademik başarılarını daha da geliştirmelerine katkı sağlamak, Öğrencilerin yeni çevre ve arkadaşlıklar edinerek sosyalleşmelerini sağlamak. Öğrencilerin dijital ortamdan uzak kalmalarını sağlamak ve

doğa ile mücadele etmeyi öğrenerek özgüven kazanmalarını sağlamak. Profesyonel eğitimlerle birlikte kayak sporunun bölge halkına küçük yaşta sevdirilmesini sağlamak. Küçük yaşta verilen eğitimlerle birlikte ilerleyen zamanlarda bölgeden kayak sporcularının yetişmesini sağlamak. Ergan Dağı Kayak Merkezi’nin tanıtımı ve kayak sporunun il genelinde yaygınlaşmasını sağlamaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu