ErzincanGenelGüncel

Gençlerden Soğuk Havalarda Kuşlara Destek

Muzaffer Koşan

Erzincan Gençlik Merkezi ailesinin Sevgi ve Merhamet gönüllüleri soğuk kış günlerinde yiyecek bulmada zorluk çeken kuşlar için hazırladıkları yemlikleri ağaç dallarına asarak kuş yuvalarına yakın yerlere kuşyemleri bıraktılar.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Erzincan Gençlik Merkezinde gençler sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürüyor. Yürütülen projeler ile gençlerin yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığını artırmak, bilinçli bir nesil yetiştirilmesi ve sorunların çözümünde aktif olarak yer almaları, başta akranları olmak üzere toplumun her kesimi ile etkili iletişim kurmaları, topluma hizmet konusunda sorumluluk duygularının geliştirilmesi, gönüllülüğü alışkanlık haline getirmeleri amaçlanıyor.

Proje kapsamında gençlik liderleri ve gönüllü gençler kuşlar için yemlik ve yuva yaptılar. Gençler Erzincan Gençlik Merkezi binasında toplanıp atık plastik şişe ve tabaklardan kuşyemliği yaptılar. Yaptıkları yemliklerin içine buğday ekleyerek şehrin muhtelif yerlerinde bulunan ağaçlara astılar. Gençler dönem dönem bu yemliklere buğday eklemeye devam ederek bu faaliyeti sürdürmeye devam edecekler. Gençler bu faaliyet ile hem plastiklerin geri dönüştürülerek faydalı hale gelmesini sağladılar hem de kuşların yemsiz kalmaması için bireysel bir çaba ile yapabilecekleri iyilikler ile ilgili farkındalık kazandılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu