ErzincanGenelGüncel

Gençlerin Kankası, Gençlerle Buluştu

Gençlerin kankası lakabıyla bilinen AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle buluşan Yıldırım, samimi açıklamalarda bulundu.

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan’da olan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri ile Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezinde, düzenlenen söyleşide bir araya geldi.

Üniversite yıllarından, iş hayatına siyasete ve günlük hayatına dair samimi açıklamalarda bulunan Yıldırım, kendine has esprili üslubuyla keyifli anlar yaşattı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, gençlere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca bir öğrencinin toplumda kadın cinayetleri artmış durumda buna yönelik neler yapılmalı sorusuna da gerekli hukuki düzenlemelerin yapıldığını ancak en önemlisi eğitim ve insana yatırım yapılmalı diye cevap verdi.

Yıldırım: “Şimdi gençlere tavsiye etmek bence çok modası geçmiş bir düşünce. Sizler herkesten daha iyi dünyayı okuyorsunuz. Olayları okuyorsunuz. Tavsiyeden ziyade şunu söyleyebilirim. Her yaşın belirli davranışları var. O yaşların davranışlarını doya doya yaşayın. Sonradan özlem duysanız da yaşayamazsınız. / Esasında sadece Türkiye’nin problemi değil. İstatistiklere göre bütün ülkelerin problemi ama bırakın sayıları bir insanın kadın veya erkek bir canlının sebepsiz yere hayatına son vermek. Hem inancımıza göre hem kanunlarımıza göre asla ve asla kabul edilemez. Kadın cinayetlerine yönelik yasal düzenlemelerde bugüne kadar çok şey yapıldı. Ama şunu gördük ki yasal düzenlemelerle cinayetlerin önüne geçemiyoruz. O halde ne lazım. Eğitim. İnsana aha çok yatırım yapmamız lazım” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu