ErzincanGenelGüncel

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Erzincan’da

Muzaffer Koşan

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erzincan‘da Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi ile Kış Sporları ve Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezinin yapılacağı yerde incelemelerde bulundu.

Havayoluyla Erzincan’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, havalimanında karşılandı. Buradan Ergan Dağı’na giden Kasapoğlu, Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi ile Kış Sporları ve Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezinin yapılacağı yerde incelemede bulundu.

Bakan Kasapoğlu’na Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ile Burhan Çakır eşlik etti.

Burada açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, pandemi sürecinde futbol ligleri ile ilgili süreci federasyonun sorunsuz yürüttüğünü söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “Bugün Erzincan’dayız hakikaten ayrı bir heyecan duyuyorum, çünkü Erzincan’ın ülkemiz açısından önemi ve taşıdığı potansiyel bizler için çok önemli, çok değerli ve bizler de bunu her zaman da bir Ankara’da gündemimizde gerek milletvekillerimizle, gerek valimizle, gerek belediye başkanlarımızla bugün de bizzat yerinde bu konuları irdeleyelim, planlamamızı ve yol haritamızı belirleyelim istedik. Ben Erzincan’a değerli yöneticilerimize ve vekillerimize sıcak ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Tabii ki Ergan Dağı hakikaten pek çok önemli özelliği barındıran, güzelliği barındıran bir bölgede yer alan bir imkan bizler için özellikle kış sporları açısından. Biz de bunu bakanlık olarak ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz gibi nasıl bir fırsata çeviririz bunun çalışması içerisindeyiz. Buradaki kayak pistleri ve sonrasındaki imkanları değerlendiriyoruz.  Gerek kamp olarak gerek irtifa kampıyla ilgili çalışmalar inşallah burayı spor turizminde özellikle kış sporları alanında önemli bir destinasyon haline getireceğiz. Bunla ilgili hakikaten bugün startı veriyoruz. Erzincan’ımız için, ülkemiz için, sporumuz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tabi spor turizminden bahsediyoruz. Ülkemiz sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde 18 yılda her alanda çok ciddi aşamalar kat etti. Bunlardan bir tanesi de spordaki tesisleşme, altyapı, ülkemizin dört yanında mükemmel tesislerimiz var. Her alanda hakikaten ülkemizin hem ulusal hem uluslararası organizasyonları gerçekleştirdi ve bunları da hakikaten pek çok gelişmiş ülkeden çok daha kaliteli bir şekilde ve Türk insanının sıcak ev sahibiyle gerçekleştirdiği bir organizasyon kabiliyeti becerisi var. Türkiye bu çerçevede şunu rahatlıkla ifade edebilirim, uluslararası organizasyonlar için talep eden değil, talep edilen ülke konumundadır. Bunda da tabi ki en büyük minnetimiz, şükranını sayın cumhurbaşkanımıza. İnşallah bundan sonraki süreci gerek formülü ile ilgili, gerek diğer organizasyonlarla ilgili en güzel şekliyle gerçekleştiriyoruz. İstanbul tabii ki sayın cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından alın teri döktüğü, hakikaten semt semt, mahalle mahalle yatırım yaptığı ve bunlarda şuan hızlı bir şekilde bakanlık olarak diğer bakanlıklar olarak devam ettiğimiz güzide önemli bir ilimiz dünyanın başkenti İstanbul. O yüzden Formula 1’de İstanbul en güzel şekliyle bugüne kadar diğer organizasyonlara, diğer otomobil yarışlarına en güzel şekilde ev sahipliği yaptığı gibi bunu da en güzel şekilde inşallah gerçekleştirecektir. Hem bu yıl biliyorsunuz pandemi nedeni ile bazı organizasyonlar gecikti ama ertelendi, önümüzdeki süreçte de hem organizasyonları olan iddiamızı hem spordaki iddiamızı her alanda branşlarda şampiyonlar yetiştirerek, şanlı bayrağımızı dalgalandırarak, zirveye olan yürüyüşümüzü devam ettireceğiz.

Bu konuları futbol federasyonu çok güzel şekilde koordine ediyor. Örneğin geçtiğimiz sezonun planlanması tehiri ve sonraki maçların organizasyonu hakaten gerek ilgili birimlerin eşgüdümü ile istişare mekanizmasıyla yürüdüğü gibi bundan sonraki süreçte de bu önemli konular yine yürütülecektir. Şunu temenni ediyoruz tabi ki, bu süreci bu pandemi salgın sürecini inşallah insanlık olarak en kısa şekilde en hızlı şekilde atlatalım ve tabii bunun için de her birimizin tedbirlere azami riayeti söz konusu ve inşallah sporla seyirciyle, efendim o heyecan da yakalamak nasip olsun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu