ErzincanGenelGüncel

Gönüllü Gençlerden, Elazığ’da ki Miniklere Oyuncak

Muzaffer Koşan

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından, depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Erzincan’da Erzincan Valiliği ve birçok sivil toplum kuruluşu tarafından Elazığ’da ki depremzedeler için çeşitli yardım kampanyaları başlatıldı. Başlatılan kampanyalar arasında Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından başlatılan kampanya diğerlerine göre biraz daha farklı oldu.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından başlatılan kampanyada oyuncak alındı. Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası depremden etkilenen çocuklara bir nebzede olsa depremi unutturmak için başlattıkları oyuncak kampanyasında alınan oyuncaklar Elazığ’da ki çocuklara dağıtılmak üzere yola çıktı.

Elazığ yolculuğu öncesi bir açıklama yapan Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kocatürk;  “Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremde evleri hasar gördüğü için aileleriyle daha güvenli olan alanlara yerleşen ailelere ve çocuklara depremin etkisinden kurtulmaları için böyle bir kampanya başlattık. Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen çocuklar için ilk günden itibaren harekete geçti. Depremde evleri hasar gördüğü için aileleriyle birlikte daha güvenli olan yerlere yerleştirilen aileler ve çocuklara yönelik çeşitli programlar da düzenlenmeye başlandı. Çocukların depremin etkisinden kurtulup atlatmalar için böyle bir çalışma yaptık” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu