Genel

Görevlerini Başarıyla Tamamlayıp, Aileleriyle Kucaklaştılar

Muzaffer Koşan

Erzincan’dan, 3 ay önce Fırat Kalkanı bölgesindeki El-Bab’a dualarla uğurlanan özel harekat polisleri, görevlerini tamamlayarak şehre döndü.

Erzincan’dan Suriye’nin El-Bab bölgesine Fırat Kalkanı operasyonu için yaklaşık 3 ay önce giden özel harekat polisleri görevi başarıyla tamamlayarak geri döndü.

Erzincan’da 3 ay önce dualarla uğurlanan polisler bugün geri döndü. Bölgede güvenlik ve asayişi sağlamak için görevlendirilen Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünden 2 tim 44 özel harekatçı polis için bugün Şube Müdürlüğü bahçesinde karşılama töreni düzenlendi. Otobüsten inen polisler bahçede kendilerini bekleyen aileleriyle sımsıkı kucaklaştı, hasret giderdi.

Aileleriyle kucaklaşan özel harekat polisleri de mutluluklarını ifade ederek vatan görevi için her yerde hazır ve nazır olduklarını kaydetti. Düzenlenen törene, polis ailelerinin yanı sıra Vali Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Altıntaş katıldı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas: “Bundan üç ay önce Özel Harekatımızı El Bab’da görev yapmak üzere yolladık. Sağ salim orada üstün başarı ile görevi ifa ettiler. Şimdi de aileleri ile kucaklaşıyorlar. Üç aydır orada bayrağımızı dalgalandırmak, ezanımızın da susmaması bayrağın inmemesi adına zor şartlarda görev yaptılar. Sağ salim hiçbir zaiyatsız geri döndüler. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Özel Harekat bizim gözbebeğimizdir. Bütün arkadaşlarımız bizim gözbebeğimiz ama bunlar ayrıcalıklı daha üstün nitelikli birliklerimiz. Allah sayılarını artırsın. Burada göreve devam edeceğiz. Biz çekildik bölgeden bugün başka bir ilimizin Özel Harekatı giriyor. Bu bir bayrak teslimi. Allah kazasız belasız bir görev nasip etsin tüm arkadaşlarımıza. An itibariyle de orada göreve devam eden gerek Mehmetçiğimize ve gerekse polisimize dua ediyoruz. Biz de onlardan dua istiyoruz. Nöbet tutan elleriz gözlerin duası ayrı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu