ErzincanGenelGüncel

Gübre ve Mazot Destekleri Mart Sonuna Yatacak

Taner Yılmazçelik

Mazot ve gübre, hububat, süt, kırsal kalkınma ve lisanslı depoculuk desteklerinin ödemeleri üreticilerin hesaplarına yatırılıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 58 il için 21 Şubat tarihinden itibaren TC kimlik numarasının son hanesine göre ödenmeye başlanacağı duyurusu yapılmıştı.

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, gübre ve mazot desteklerinin üreticilerimizin hesaplarına aktarıldı açıklamasında bulunurken yem bitkileri desteklerinin ise Mart ayının sonunda yatırılacağını dile getirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 58 il için 21 Şubat tarihinden itibaren TC kimlik numarasının son hanesine göre ödenmeye başlanacağı duyurusu yapılmıştı. Mazot ve gübre, hububat, süt, kırsal kalkınma ve lisanslı depoculuk desteklerinin ödemeleri üreticilerin hesaplarına yatırılıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, şunları kaydetti; “Gübre ve mazot destekleri üreticilerimizin hesaplarına aktarıldı. Üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yem bitkileri destekleri de Bakanlığımızdan bizlere verilen bilgiye göre Mart ayının sonunda hesaplara yatırılacağı söylendi. Bütün çiftçilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu