ErzincanGenelGüncel

Güvercin Mezatında, Kuşlar Araç Fiyatına Satılıyor

Nüsret Koşan

Erzincan’da güvercin sevenler tarafından haftada bir düzenlenen mezatta kuşlar neredeyse araba fiyatına alıcı buluyor.

Hobicileri süs güvercinleri mezatı ve ödül töreninde buluşan güvercin severler birbirinden güzel süs güvercinleri yeni sahiplerini buldu.

Erzincan’da güvercin severlerin her hafta bir araya geldikleri güvercin severler kulübünde birbirinden renkli ve maharetli kuşlar mezatla satıcı ve alıcılarını bir araya getiriyor. Fiyatları 30 TL’den başlayan güvercinlerin bazı türleri ise gecede 2 bin TL’ye kadar çıkan ücretlerle alıcı buluyor. Parası yetmeyen alıcılara ise mezata gelenler gönüllerinden kopan desteklerle sahip çıkarak beğendikleri kuşları satın almalarını sağlamaları hobiciler arasında dostluğu perçinledi.

Güvercin mezatın da başkanlık yapan Hasan Polat “Gerçekleştirilen açık artırmalarda güvercin sevenler hem kendilerini tanışıp kaynaşmaya hem de hobiciler için güvercinleri satışa sunmak için bir araya geldiklerini belirterek; Burada her hafta bir araya geliyoruz. Bir çoğumuz farklı işlerde çalışıyoruz. Ama bu sevdamız başka bir şey biz buna gönül verdik. Yaklaşık 30 yıldır güvecin besliyorum. Kahve köşelerinde zaman öldürmektense güvercinlerle vakit harcamak beni mutlu ediyor. Kümesimde beslediğim bir çok güvercinim var. Ama öyle gönül verdiğim ve sendiğim güvercinlerim var ki 50 bin TL de verseler satmam. Bu da böyle bir hobi. Gençlere tavsiyem boş zamanlarını hayvan sevgisi ile geçirmelerini tavsiye ederim. Biz her zaman buradayız. Gelip ziyaret edebilirler bu hobiye başlamaları için elimizden geleni yaparız. İnşallah bu sevdamızı derneğe dönüştürerek daha çok güvercin sever ailesi oluşturacağız” diye konuştu.

Diğer güvecin sevdalıları ise; “Ailelerimizle birlikte bu hobiye gönül verdiğimiz için yine hep birlikte birbirimize destek vermeye devam ediyoruz. Boş zamanlarımızda kuşlarımızı uçurup izliyoruz. Onların havada takla atmaları ve süzülerek uçup tekrar yanımıza gelmeleri bizi mutlu ediyor. Kahve köşelerine gitmektense bunlarla vakit geçirmek çok daha güzel. Bu sevgiyi yaşamayan bilemez öyle gönülden bağlandığım güvercinlerim var ki 100 bin lirada verseler vermem insan sevdiğini verir mi” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu