ErzincanGenelGüncel

Hacı Hafız Mezarlığı Yoluna Sıcak Asfalt Döküldü

Emre Başer

Erzincan Belediyesi, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve rahat bir ortamda gerçekleştirebilmeleri için merkeze bağlı Hacı Hafız Mezarlığı yolunda asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Kent genelinde sıcak asfalt serme çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve rahat bir ortamda mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için Hacı Hafız Mezarlığı yolunda sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. 300 metre uzunluğundaki yolda ilk olarak stabilize, temel ve alt temel çalışmalarını tamamlayan Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri, alt yapı işlemlerinin ardından 5 m genişliğindeki yola 1800 ton sıcak asfalt sererek yolu bugün itibariyle vatandaşların hizmetine açacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Çok değerli Erzincanlı hemşehrilerim, Hacı Hafız Mezarlığımıza gelen yolun asfaltlama çalışmalarını yapıyoruz. Erzincan’ın her mahallesinde olduğu gibi mezarlıklarda bizim için kutsiyet arz etmektedir. Buradaki yolumuzu daha düzenli daha temiz bir hale getirebilmek için emek gösteriyoruz. Şimdiden hayırlı kullanımlar diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu