ErzincanGenelGüncel

Hayırsever İş İnsanından Köyüne Camii

Muzaffer Koşan

Erzincanlı hayırsever iş insanı Sadık Ağca tarafından Refahiye ilçesi Gökseki köyüne yaptırılan cami, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Sadık Ağca ve Selvi Ağca adına yaptırılan Gökseki Köyü Camii için Cuma namazı öncesi düzenlenen açılış törenine; AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Mehmet Makas, eski Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Habip Soluk, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, İşadamı Sadık Ağca ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Hayrat sahibi işadamı Sadık Ağca, Erzincan’a ve memlekete hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Camii ve Gökseki Köyü için yaptırdığı cami ile birlikte çok sayıda yapmış olduğu hayır işlerinden dolayı Erzincanlı İşadamı Sadık Ağca’yı tebrik ederek başarılar diledi.

Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Erzincanlı işadamı Sadık Ağca’nın hayır işlerinde yarıştığına vurgu yaparak, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) aracılığı ile binlerce Erzincanlı öğrenciye burs verdiklerini, bunun yanında; eğitim, kültür ve ibadethane amacı ile halkın hizmetine sunulmak üzere çok sayıda Hayrat yaptırdığını söyleyerek, açılışı yapılan caminin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in dua etmesi ile birlikte Gökseki Köyü Camii kesilen kurdelenin ardından hizmete açılarak, hep birlikte Cuma Namazı eda edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu