EğitimErzincanGenelGüncel

Hayırseverlerden Eğitime Anlamlı Yardım

Muzaffer Koşan

Yalınca Köyü, Mollaköy ve Çağlayan Beldesinde öğrenim gören öğrencilere Yalınca Cemevi yönetim kurulu tarafından 140 adet tablet dağıtılacağı belirtilmişti. Bu tabletlerin 35 adedi bugün Yalınca Ortaokulunda okul tarafından belirlenen öğrencilere dağıtıldı.

Tabletlerin dağıtımına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Bakanlığımız gerek TRT EBA, gerek EBA canlı, EBA mobil ve EBA destek noktaları ile tüm öğrencileri kapsayacak şekilde çok ciddi çalışmalar yapmıştır. İlimizde de bir EBA mobil araç, 66 EBA destek noktası, EBA canlı ders anlatımı ile ilgili olarak öğretmenler, idareciler ciddi gayret göstermişlerdir. Ayrıca öğrencilerimize bu süreçte dokuman yardımı da yapılmıştır.

Gerek ilimiz gerekse il dışından hayırseverler öğrencilerimize tablet ve eksikliklerini giderme hususunda bazı katkılar sağlamış olup, STK’lar, kanaat önderleri gibi kurum ve kuruluşlar çok güzel adımlar atarak gençlerimiz ve yarınlarımız için takdire şayan çalışmalar yapmışlardır.

Yalınca Cemevi yönetim kurulu tarafından verilecek olan toplamda 140 adet tabletin 35’ini bugün okul tarafından belirlenen öğrencilere dağıtıyoruz, katkısı desteği olan herkese teşekkür ediyorum. Hayırseverlerin, STK’ların, kanaat önderlerinin ülkemiz ve geleceğimiz için çok önemli olan çocuklar ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız için seferber olmalı, çocukların ve ülkenin geleceğine ışık saçmalı. Bize yardımcı olan herkese teşekkür eder, bu desteklerin artarak devamını dilerim” dedi.

Tablet dağıtımındaki katkılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Yalınca Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Güzel’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu