ErzincanGenelGüncel

İhtiyaçlı Ailelerin Evini Ücretsiz Boyuyor

Muzaffer Koşan

Erzincanlı boya ustası sosyal medyada başlattığı kampanya ile ihtiyaçlı ailelerin evini boyuyor.

Erzincan’da yıllardır inşaatlarda boya ustası olarak çalışan boya ustası Çağlar Şimşek, sosyal medyadan başlattığı kampanya dahilinde kendisine ulaşan ihtiyaçlı ailelerin evlerini ücretsiz boyuyor. Pandemi döneminde ihtiyaçlı ailelere nasıl destek olurum diye düşünen ve mesleği ile ihtiyaçlı ailelerin yardımına koşan boya ustası sosyal medyada başlattığı kampanya ile kendisine ulaşan ihtiyaçlı ailelerin evlerine giderek ücret almadan evlerini boyuyor.

Boya Ustası Çağlar Şimşek: “Erzincan’da yaklaşık 20 yıldır boya işleri yapıyorum. Burada doğdum büyüdüm. Pandemi dolayısıyla aklıma böyle bir şey geldi. Bende bunu sosyal medyada paylaştım. İhtiyaçlı ailelere ne yapabilirim diye düşünüyordum. Mesleğim gereği böyle bir şey aklıma geldi. Böyle bir şey yapmaya karar verdim. Sosyal medyada paylaşım yaptım bu konu hakkında aradılar, yurt dışından telefonlar geldi. Takdir ettiler. Sonrasından bu mahalleden biri aradı. Boyayı da alamadıklarını söylediler. Geldim boyayı da aldım. Başladık yapıyoruz. Şuan da ev boyatmak amaçlı arayan çok oluyor. Bir hafta önce yaptım bu paylaşımı. Bir haftadır sürekli arıyorlar. Hem ihtiyaçlı aileler arıyor hem de evlerini ücretli boyatmak isteyenler arıyor. Bizde yapacağız. Allah’ın izni ile. Kiminin parası kiminin duası dedik. Bu yola çıktık. Allah izin verirse yapıyoruz” dedi.

Evi Boyanan Vatandaş: “Allah razı olsun. Kendisine söyledik. Geldi evimizi boyadı. Allah bin defa razı olsun. Teşekkür ederim. Ellerine sağlık” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu