EğitimErzincanGenelGüncel

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

2020-2021 eğitim öğretim yılı İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımlarıyla Erzincan Merkez Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda komisyon üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantıyı yöneten İl Millî Eğitim Müdürü Gün, tüm komisyonu üyelerine, Erzincan’da eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek toplantıyı başlattı.

Toplantıda konuların tüm ayrıntılarıyla sunum halinde komisyon ile paylaşıldı. Pandemi döneminde uzaktan eğitime katılan öğrenci sayıları ile ilgili olarak 2021 Eylül ayı başından bu güne yaklaşık 5 haftalık bir zaman süresi geçmesine rağmen okula devam eden öğrenci sayısının oldukça yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Akademik başarının artırılması için tüm lise ve ortaokul düzeyine yaygın eğitim merkezlerinin bir kısmında destekleme ve yetiştirme kurslarının açılmış olması ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından takibinin yapılıyor olmasının getirilerinin yılsonunda görülür hale geleceğini ifade etti. Karantinaya alınan öğrencilere yönelik okullar da etkileşimli tahta üzerinden görüntülü olarak eğitim verilmeye devam edildiğini ifade etti. Özel eğitim ve rehberlik konusunda, özel öğrencilerin en fazla pandemi sürecinden en çok etkilenen grup olduğunu, bu öğrenciler ile ilgili olarak onları daha güçlü hale getirecek rehberlik çalışmalarının yapılacağını bu konuda velilere de katkı sağlayacak çalışma planlarının olduğunu ifade etti.

Hayat Boyu Öğrenme alanında ve ihtiyaç hissedilen tüm alanlarda eğitim vermeye devam edildiğini ifade eden Gün, Halk Eğitim Merkezi tarafından mezun öğrencilere Destekleme ve Yetiştirme Kursu verildiğini söyledi. Yardımcı kaynaklar konusunda bakanlığımız tarafından yardımcı kaynaklar, www.meb.gov.tr adresinden, tüm kademe ve sınıflara yönelik kaynakların mevcut olduğunu söyledi.

Toplantıda söz alan komisyon üyesi Bahadır Yıldırım, ilçede ve köylerden taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin hafta sonları destekleme ve yetiştirme kurslarına katılamamalarından dolayı mağdur olduklarını ifade ederek, bu konuda herhangi bir çalışma olup olmadığı sorusu üzerine İL Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, bu durumun farkında olduklarını ve mümkün mertebe okulların destekleme ve yetiştirme kurslarını hafta içi programlarına dahil etmelerini ve konunun Erzincan Valiliği uhdesinde tekrar ele alınacağını ifade etti.

Komisyon üyesi Gökmen GülertepE, güvenlik personeli sayısının artırılmasının, okullar da ve kurumlar da işleyişi daha sağlıklı hale getireceğini söyledi. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, toplantıya katılan tüm komisyon üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu